Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Esetleg mennyire érné meg?...

Esetleg mennyire érné meg? (Opel B1 Vectra, lenn a többi)

Figyelt kérdés

Nos, előszöris leszögezném, hogy a nagyokosokat, akik azzal jönnek, hogy "akkor vegyél egy nagyobb teljesítményű autót, és társai, ne kommenteljesen olyat kérem szépen!


Van egy Opel B1-es Vectra, 2.0i 16v gyári 136 lóerő!

Lett pár módosítás rajta, illetve még lesz is, ha van türelmed elolvasni az egészet, azt köszönöm, és remélem nem csak egy szavas válaszokat fogok kapni!


Nade', ami eddig lett rajta "átalakítva"

-a katalizátor, és a középdob ki lett véve, egy cső van az egész helyén, a gyári 60mm-es cső van még alatta, a végén van egy B Vectrához való paragi sportkipufogó. (Így egy cső van végig ugye, ezáltal jobb az örblítés, jobban áramlik a gáz, és ha jól tudom, ez a "nyitott rendszer"


Arra lennék kíváncsi, hogy a továbbiak módosításával, és a "nyitott rendszeres, sport dobosos" megoldással, mennyi teljesítmény növekedést érek el... (Persze ennél a mondatnál szokott jönni, hogy egy 98-as 21 éves motort minek akarok "tuningolni" vagy egyátalán minek nyúlok hozzá, igen, jogos kérdés, tudod neked ez igazából örömet okoz, ha fogalmazhatok így. Egy régi vágyam volt már ez a gép, és viszonylag jó állapotúhoz jutottam hozzá egyébként)


De nem térek a a témától, amit akarok még rátenni az:

-K&N sport légszűrő rendszer.

-És egy [link]

És egy ilyen hengerenkénti leömlő, ami elméletileg 10-15%-os teljesítmény növekedést ígér...


Hozzáteszem, hogy a pénzt, a szerelést, az időt nem sajnálom beleölni... Az igazi kérdésem az lenne, hogy ebből a majd 150-200 ezer forintnyi beavatkozásból, mennyi teljesítmény növekedést érhetek el?:) (Nem hülyegyerek autó)



2020. márc. 21. 20:34
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem hülyegyerek autó, de az első lépés, hogy üvöltsön mint az állat.

Ahogy a másik kérdésednél leírtam, motorgenerál, hogy hozza a gyári értéket, aztán öröm bódottá. Ültetés, nagy felni, telifény.

Egyénként a légszűrőbetéte felejtsd el. Ha komoly a kérdés, akkor inkább egy komplett Irmscher beömlőt és leömlőt kellene nézni. De azért a 15% teljesítménynövekedés megmosolyogtató.

2020. márc. 21. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Gondoltam már rá én is, de honnan szerezzek mégis?:D
2020. márc. 21. 21:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!