Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Idehaza csak olyan módon...

Idehaza csak olyan módon illegális az azonos neműek házassága hogy az állam nem ismeri el jogilag az olyan fajta házasságokat vagy tényleg lehet büntetőjogi következménye annak ha két azonos nemű ember összeházasodik ?

Figyelt kérdés

Mint tudjuk Magyaroszágon elvileg úgymond illegális a homoszexuális házasság , viszont én a mai napig nem olvastam vagy hallottam arról hogy elítéltek két azonos nemű személyt amiatt hogy ( pl ) egy államilag el nem ismert egyház keretein belül kötöttek meleg házasságot ...


Tehát tényleg azért nem lehet látni ilyen híreket vagy hallani ilyen történeteket mert az azonos neműek összeházasodása nem von maga után büntetőjogi következményt , vagy pedig tulajdonképpen arról van szó hogy von , csak történetesen a hatóságok valamilyen oknál fogva nem szoktak ilyen fajta eljárásokat indítani ?



#házasság #LMBTQ #házássági jog #család jog #LMBTQ ügyek
2022. máj. 29. 15:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Magyarországon két azonos nemű házassága érvénytelen.

Azaz nagyjából pont annyira érvényes, mint amikor kisgyerekként papás-mamást játszottunk a plüssállatainkkal, és "játsziból" még össze is adtuk őket.

2022. máj. 29. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ám az nem von maga után buntetőjogi következményt ha tegyük fel két azonos nemű személy házasságot köt egy államilag el nem ismert egyházban ?


Vagy rosszul tudom ?


Egyébként meg kösz a választ !

2022. máj. 29. 17:23
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Miért vonna magával büntetőjogi következményt? Azt csinálsz, amit akarsz, és amivel nem ártasz senkinek.

Csak joghatás nem fog hozzá fűződni.

Boszorkányüldözés nincsen.

2022. máj. 29. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem von maga után semmit, még akkor sem vonna, ha anyakönyvvezető adná össze őket (már ha találnának egyáltalán ilyen anyakönyvvezetőt, egyházként el nem ismert "egyház" előtt esküdni pedig gyakorlatilag semmit nem jelent az állam szemében.
2022. máj. 29. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
83%
Ha egyház adja össze őket az a törvény szemében nem házasság. Ahhoz állami esküvő kell, amit anyakönyveznek (vagy mit tudom én mit csinálnak, de rögzítik). Az pedig nem történhet meg, ha törvényellenes.
2022. máj. 29. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Mondok jobbat:Ha Feri és Andi összeházasodik törvényesen, anyakönyvvezető, stb, attól még Feri tarthat egyházi esküvőt Zsuzsival. Elválnia sem kell.

És nem számít bigámiának, mert az egyházi csak egy szertartás.

Annyi jelentősége van, amennyit tulajdonítasz neki.

2022. máj. 29. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

szektaesküvő, vagy egy "klubi esküvő" jogilag értelmezhetetlen, jelentéktelen, így semmi következménye nincs. Akár színházban a színpadon egy jelenetben is eljátszhatjátok ezerszer, ugyanaz.


Más lenne a helyzet, ha mondjuk külföldön kötnének polgári esküvőt magyar állampolgárok. Na ez törvénytelen, mert a magyar törvényeket külföldön is be kell tartani.

DE nem minden törvénytelen dolog bűncselekmény, lehet, hogy csak jogilag érvénytelen, és kész.


De ha látod a btk.-ban a melegházasságot, és ott le van írva, hogy bűncselekmény, és 2 évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő, akkor más a helyzet.

2022. máj. 30. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!