Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért illegális az ha egy cég...

Miért illegális az ha egy cég kivitelezője aki egyéni vállalkozó a cég irodájában dolgozik?

Figyelt kérdés

Dolgozok egy cégnél, én alkalmazott vagyok, de van aki egyéni vállalkozóként bedolgozik nekünk. Kapott asztalt és munkaállomást, viszont többször is elhangzott hogy ez nem hivatalos és ne beszéljünk róla hogy néha bent van, mivel ő nem alkalmazott csak kivitelező (egyéni vállalkozó) és egy ellenőrzés során ha megtudják hogy van neki kvázi helye az irodába és pl heti 2x bent van akkor megbüntetik a céget.


Na ezt valaki el tudná magyarázni? Mintha a cég hivatalosan nem biztosíthatna valakinek helyet az irodába ha nem alkalmazott, de hogy miért nem azt nem értem. Amúgy nincs trükközve hogy amúgy ő is bejár 8 órát dolgozni, ő teljesen kötetlen munkaidőben dolgozik és akkor jár be amikor akar, ezért kapott asztalt hogy ha együtt kell dolgozni akkor sokszor személyesen jobb.


2022. máj. 27. 15:05
 1/9 Koplárovics Béci ***** válasza:
85%
Azért problémás ez, mert ez így tipikus példája a rejtett foglalkoztatásnak. Azt meg adócsalásként kezelik. Ami lényegtelen, mivel bármelyik munkaviszony lehet ilyen: "teljesen kötetlen munkaidőben dolgozik és akkor jár be amikor akar". Ami fontos: "Kapott asztalt és munkaállomást". A cég telephelyén, a cég eszközein, a cég tevékenysége érdekében végzett munka az tulajdonképpen munkaviszony. Megváltozhatna a helyzet, ha a munkaállomást megvásárolná, és irodát bérelne a cégtől.
2022. máj. 27. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%
Nyilván igazából alkalmazott lenne, csak a jobb adózás miatt KATA-s lett. Tipikus visszaélés, és az egyik ok, amiatt most meg akarják szüntetni ezt a kedvezményes adózást.
2022. máj. 27. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
De, trükközve van.Pont azért nem lehet róla beszélni.Van egy csomó pont, aminek meg kell felelni, hogy ne számítson rejtett foglalkoztatásnak.Ez esetben egyik pont sem teljesül.
2022. máj. 27. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
46%

" A cég telephelyén, a cég eszközein, a cég tevékenysége érdekében végzett munka az tulajdonképpen munkaviszony."

Nálunk a cégnél gyakorta jöttek be informatikusok, beállítani routert, meg hálózati védelmet, meg mindenféle ilyen dolgokat, volt hogy hetekig, hónapokig ott dolgoztak tőlem 8 méterre, a cégünk telephelyén, a cégünk eszközein, a cég tevékenysége érdekében csinálták, kaptak asztalt, gépet, vonalat, kávét, még kis kukát is az asztal mellé. Mégsem sopánkodott senki sem azon, hogy ezek most rejtett foglalkoztatottak, vagy ilyesmi. Mi a különbség, ők miért nem voltak rejtett foglalkoztatottak?

2022. máj. 27. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Koplárovics Béci ***** válasza:
#4: Ők a cég tulajdonában lévő eszközök karbantartását-javítását végezték, és a saját cégük bevételszerzésének érdekében végeztek munkát. Elég nagy a különbség. Ők csak biztosították azt, hogy a cég működni tudjon. Miután a munkájukat elvégezték, a megbízásuk lejárt. Nyilván ha elképzelünk egy tárhelyszolgáltatót, ahová az informatikus "vállalkozó" azért jár be, hogy a szerverek működjenek, ott ismét felmerül a rejtett foglalkoztatás. Nem kételekedek abban, hogy ez utóbbit is sokan csinálják.
2022. máj. 27. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Fura ez mert pl egy rendszertervezést úgy hogy ő nem lehet bent az irodában kb megoldhatatlan lenne.


Én tényleg azt hittem a főnök csak túlreagálja de akkor valós a félelme.


Köszi a válaszokat!

2022. máj. 27. 18:51
 7/9 anonim ***** válasza:
#5, ertem, vegul is ez igaz. Igy mar asszem sejtem a kulonbseget. Koszi! (#4 viltam)
2022. máj. 27. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
#6 Nagyon egyszerű.Mivel a NAV bírálja el mi minősül rejtett foglalkoztatásnak, ezért ha szabályosan akarja foglalkoztatni őket kell megkérdezni, hogy ez rendben van-e így.A konkrét helyzet nem tudom mi, de a főnököd tudja, és gondolom nem alaptalanul aggódik.
2022. máj. 27. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
He?? Én is kapok asztalt minden ügyfélnél, állva elég nehéz lenne dolgozni
2022. máj. 27. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!