Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Nőként illegális félmeztelenül...

Nőként illegális félmeztelenül sétálni az utcán?

Figyelt kérdés
Itt, Magyarországon. Valahol le van írva konkrétan, hogy mi számít szeméremsértésnek?

2022. máj. 2. 00:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem nem.

De ezt nem a közösségi fórumon kellene kérdezni, hanem a törvények között.

2022. máj. 2. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
96%

Mintha valami olyasmit olvastam volna, hogy szeméremsértés az elsődleges nemi jegyek mutogatása.

Úgyhogy, ha úgy félmeztelen, hogy alul nincs ruha, az már illegális.

2022. máj. 2. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem nem. Ilyen törvényről még nem hallottam, hogy nőknek tilos félmeztelen lenni. Strandokon is elfogadot a monokinizés. Ez szerintem az adott hölgy dönti el, hogy szeretne e félmeztelen lenni .
2022. máj. 2. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
80%
Hát nem tudom, hogy illegális e ha az emlőit közszemlére teszi valaki de mindenesetre nem tanácsos szerintem.
2022. máj. 2. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Abban az esetben lehet, ha nincs szexuális jellege, ha minden körülmények között tilos lenne, akkor a nyilvános helyen történő szoptatást is tiltanák.
2022. máj. 2. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Közszeméremsértés bcs. már nincs, tehát azt sehogy sem lehet elkövetni.


Közerkölcsbe ütköző magatartás (szabálysértés) lehet; de hogy mi ütközik a közerkölcsbe, az nincs benne a jogszabályban. Nyilván nem mindegy, hogy az erdő szélén avagy a főtéren a templom előtt történik; a köz felháborodása is más lesz a két esetben. A csecsemő szoptatása az természetesen nem ütközik a közerkölcsbe.

2022. máj. 2. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 krwkco ***** válasza:
100%

2012. évi II. törvény

a szabálysértésekről, a szabálysértési eljárásról és a szabálysértési nyilvántartási rendszerről

192. § * (1) Aki a közterületen, nyilvános helyen vagy közforgalmú közlekedési eszközön a közerkölcsbe ütköző magatartást tanúsít, szabálysértést követ el.

(2) Az (1) bekezdésben meghatározott szabálysértés miatt a közterület-felügyelő is szabhat ki helyszíni bírságot.


A közerkölcs nem jogi kategória, hanem a társadalom általánosan elfogadott erkölcsi normáinak összessége. Függ a helytől és helyzettől. Azt gondolom, hogy egy strandon a monokini, talán még belefér, de a Nagykörúton az emberek jelentős része felháborodna, ezért ott közerkölcsbe ütközik.

Hasonló alapon egy eltakart, félrehúzódó szoptatás nem ütközik közerkölcsbe.

2022. máj. 2. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 krwkco ***** válasza:
100%

#6

"Közszeméremsértés bcs. már nincs, tehát azt sehogy sem lehet elkövetni."

Szeméremsértés bűncselekmény van. Btk. 205.§. De a felső nélküli mászkálás -önmagában- valóban nem tartozik ide.

2022. máj. 2. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem illegális, ha nem teszel erotikus mozdulatokat, vagy triggereled a körülötted sétáló embereket. Ha csak simán sétálsz így, ez olyasmi lehet, mintha a dekriminalizálásnak pont az ellenkezőjét vennéd. Jogilag kivitelezhető, de sanszos, hogy a rendőr elvinne, majd pár óra elbeszélgetés, jegyzőkönyv felvétele után elengedne "bűncselekmény hiányában".
2022. máj. 2. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 krwkco ***** válasza:
53%

#9

Illegális, mert szabálysértés. A szabálysértési törvény megtiltja.

2022. máj. 2. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!