Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tehetek ebben az esetben?

Mit tehetek ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Nagyon röviden összefoglalva:

Egy családtagom kérte, hogy csináljak egy grafikai munkát a cégéhez - miután megkapja, fizet. Én megcsináltam, átküldtem neki, azonban nem fizette ki. A grafikai anyagot viszont felhasználta, a cég honlapján.


Mivel családtagról volt szó, nem készült erről semmiféle hivatalos dokumentum, sose gondoltam volna, hogy nem fogja kifizetni.


Tehetek én így bármit, bármilyen jogi lépést?


Most azt hagyjuk kérlek hogy buta voltam hogy csak így átküldtem neki, tudom sajnos, tanultam belőle.


Köszönöm a válaszokat.:(



2022. máj. 31. 15:39
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha tudod igazolni, hogy te rajzoltad akkor neki kell igazolnia, hogy azt az engedélyeddel használja fel. Ha nincs semmi írásos bizonyíték, akkor nyilván nem tudja ezt megtenni.
2022. máj. 31. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nincs írásos bizonyitek, telefonon kért meg. Sőt nem is ő maga. Irasban csak annyi van, hogy én e-mailben atkuldtem a képeket.
2022. máj. 31. 18:28
 3/4 anonim válasza:
bturbó?
2022. jún. 6. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Tessek?
2022. jún. 8. 13:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!