Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha egy telefonszám megszűnik,...

Ha egy telefonszám megszűnik, a szolgáltató új ügyfélnek adja át. Ilyenkor mik az adatvédelmi jogszabályok?

Figyelt kérdés

Ma engem egy végrehajtó cég keresett, vagyis nem engem, hanem vélhetőleg az adott telefonszám előző tulajdonosát.


A végrehajtó cég milyen jogalapon kezeli az én telefonszámomat, ha én ehhez nem járultam hozzá?

A hitelintézet jogszerűen járt el, amikor az adóssal való adategyeztetés nélkül (illetve a telefonszámra vonatkozó ellenőrzés nélkül) adta ki a számomat a végrehajtó cégnek? A hitelintézettől ugyanis előzetesen nem kaptam megkeresést, én pedig nem hatalmaztam fel őket, hogy kiadhatják a telefonszámomat.

Ilyen esetben kötelező törölniük a számomat, vagy még zaklathatnak?


Ja, a híváskor be sem mutatkozott az ügyintéző, azt sem mondta, honnan milyen ügyben keres, az interneten kerestem rá a telefonszámra, onnan tudom, hogy egy végrehajtó volt. Az ügyintéző még a cég nevet sem közölte, ahonnan hívott (ez azért illet volna), elég lekezelő stílusban beszélt velem, azért is kerestem rá, ki lehetett ez a "bunkó" telefonáló.



2022. jún. 20. 17:27
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A bank eladta a követelést egy kezelo cegnek. Ez nyilvan azzal jar hogy az ados szemelyes adatait is megkapjak.


Ha nem teged kerestek akkor kerned kellett volna az ügyintézőt hogy toroljek a szamod mert nem a szamnak uj tulajdonosa van. Ennyi.

2022. jún. 20. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, nekem munka miatt a saját számomon kívül van 2-3 egyéb aktív telefonszámom van, hosszú sztori, hogy miért…de eddig minden esetben vagy megoldottuk egy “szép napot. Nem, sajnálom, ez nem xy telefonszáma, hanem abc telefonszáma. Kérem, töröljék a rendszerükből” beszélgetés vagy egy esetben a “kérem, kapcsolja a felettesét, ha nem megoldható, akkor x időben kérem, hívjon vissza a felettese” mondat.


Kár hőbörögni. A bank lehet 5 éve átadta a számot, és nem tegnap.

2022. jún. 20. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Kérni kell az adatbázisból való törlést. A szolgáltatóknál azthiszem van valamennyi idő ameddig nem adhatják ki a leadott számot új ügyfélnek.

Egyébként tényleg jó lenne valami törvény arra, hogy ilyen típusú cégek mennyi ideig kezelhetnek telefonszámokat legutolsó adategyeztetéstől számítva, utána pedig törölniük kellene az adatbázisból, és ha kiderül, hogy nem lett törölve, akkor kapnának egy szép kis csekket. A telefonos hívás/sms egyébként sem számít hivatalos megkeresésnek, csupán a kapcsolattartást könnyíti, de senkinek sem kötelessége telefonon bármilyen hivatalos ügyben eljárni, így nyugodtan kötelezhetőek lennének ezek a cégek az adatbázis tisztítására.

2022. jún. 20. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

“ eljárni, így nyugodtan kötelezhetőek lennének ezek a cégek az adatbázis tisztítására.”


Kötelezve vannak, ha nem járulsz hozzá, törölniük kell

2022. jún. 20. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
54%

#4


Elévülési időre gondoltam, nem arra, hogy konkrétan kérni kelljen őket.

2022. jún. 20. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

#5, 2 év, gdpr

Nem kell feltalálni a spanyolviaszt

2022. jún. 21. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Ma megint hívtak. Mondtam, hogy nem jarulok hozzá a telefonszámom adatkezeléséhez és töröljék, mert semmi közöm az adóshoz. Azt mondták, hogy ez automatizált hívás és nem tudják törölni a telefonszámom.


Ez így jogszerű, ha jeleztem, hogy töröljék? Ha tovább zaklatnak, érdemes feljelentést tennem, vagy úgy is én húzom a rövidebbet? Idegesit a dolog, ezek kb. napi szinten fognak majd zaklatni, közben azt sem tudom, kit keresnek.

2022. jún. 21. 17:08
 8/10 anonim ***** válasza:

Keresd fel oket hivatalos levelben vagy emailben ahol leirod a problemad.


Esetleg tiltolistara a szam.

2022. jún. 21. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Több macera hivatalos útra vinni, mint egyszerűen letiltani a számot. Szóval igen, csak tiltsd le.
2022. jún. 21. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Mindig másik számról keresnek. Elég kitartóak, és idegesítőek.
2022. jún. 22. 05:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!