Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A munkáltató köteles a munkasz...

A munkáltató köteles a munkaszerződést odadni a munkavállalónak hogy mielőtt aláirja véleményeztetni tudja egy jogásszal?Mert én kát hét mulva mennék új munkahelyre dolgozni és kértem hogy küldjék el de azt a választ kaptam hogy nrm lehet.

Figyelt kérdés
Mit tusok tenni?

2022. jún. 21. 10:21
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Miért lenne köteles?

Bár nem tudom hogy milyen munkakör lehet az, ahol jogásszal kell véleményeztetni egy egyszerű munkaszerződést.

2022. jún. 21. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
1: kötve hinném, hogy valami nagy cég CEO-jelöltje itt érdeklődne a GYK-n ilyesmi után... :)
2022. jún. 21. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezért is írtam a második mondatot.
2022. jún. 21. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Az a korrekt ha kapsz másolatot.

Mi meg is engedjük, hogy átolvassák, gondolják.



Hosszabb vagy/és korrekt együttműködés fontos számomra.

2022. jún. 21. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha aláírod, kapsz belőle másolatot. A próbaidőn belül akár másnap felmondhatsz, következmények nélkül. Aláírás után is megmutathatod ügyvédnek, ha annyira ragaszkodsz hozzá...
2022. jún. 21. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig megkaptam a szerződéstervezetet amikor mentem egy új helyre és kértem. Ha valami nem volt benne tiszta kértem egy jogász ismerősöm segítségét. Aztán amikor bementem aláírni már csak azt néztem, hogy ugyan az legyen. Nem vagyok CEO, teljesen jogos hogy a kérdező át akarja olvastatni egy hozzáértővel.
2022. jún. 21. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Jogod van aláírás előtt átolvasni, átolvastatni, mivel a benne foglaltakra kell kötelezettséget vállalnod.
2022. jún. 22. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

7: azért egy tök egyszerű munkaszerződés nem tartalmaz semmi olyat, amit egy kb. érettségi szintjén lévő ember meg ne értene...


Ha meg -ahogy már fentebb említették - valami felsővezetői szerződésről lenne szó, akkor NEM itt kérdezne...

2022. jún. 22. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem kell felsővezetőnek lenni, ahhoz, hogy hosszabb szerződést kapj.
2022. jún. 22. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!