Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egyedül élő idős anyám,...

Egyedül élő idős anyám, pszichiáriai papírjára az van írva, hogy betegsége miatt felügyeletet gondozást igényel. Minimálisan demens. Ilyenkor jogilag ki mire kötelezhető? 11 éve napi szinten látogatom, de én is betegséggel küzdök.

Figyelt kérdés

2022. jún. 21. 22:48
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Az idős kora, betegsége, fogyatékossága vagy más ok miatt gondozásra szoruló szülő tartásának kötelezettsége a gondozásának és ápolásának költségeire, valamint az azokkal kapcsolatos más szükséges szolgáltatásokra is kiterjed. Értsük jól: az egészségügyi, ápolási, gondozási, gyógyszerezési szolgáltatások költségének fedezésére is kiterjedhet a szülőtartási kötelezettség!


Odaköltözés megoldást jelenthet még. Ha nem vagy otthon akkor lehet kérni szociális gondozót arra az időre és ha igazolod a betegségét szerintem olcsóbb is

2022. jún. 22. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Jogilag a családja köteles gondoskodni róla, de ez nem azt jelenti, hogy neked kell ezt személy szerint megtenni. Lehet keresni gondozót mellé, vagy otthonban elhelyezni. Amit tudsz/akarsz, azt tedd meg, ahol pedig megoldható, ott tehermentesítsd magadat. Mártírnak nem kell lenni.
2022. jún. 22. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Lassan járóképtelen, állandó felügyeletre szorul. Egyedüli gyerek vagyok, akit nem is ő, hanem nagyszüleim neveltek sokáig. Otthonba nem akar menni. Kötelezhetnek, hogy 24 órás felügyeletet én biztosítsak neki? A gyereket már semmi sem védi?
2022. jún. 22. 06:12
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötelezhetnek rá.
2022. jún. 22. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha 11 évbe ápolod, akkor te magad teremtettél rá alapot.
2022. jún. 22. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Elég nehéz lesz elfogadtatni, hogy jó, érdemtelen az ápolásra, mert nem ő nevelt, de te precedenst teremtettél azzal, hogy 11 éve gondoskodsz róla, csak most mégis meggondoltad magadat.
2022. jún. 22. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem kötelezhetnek az apolasara és a tartasara is max annyira, amennyire a saját megelhetesedet nem veszélyezteti. Az első valaszado irománya romantikus regény szintű, a valóságban egy nagyon max 20e havi osszeg az, amit rokontartas neven igényelhetnek tőled.
2022. jún. 22. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Élethelyzetem változik meg. Egészség, lakóhely. Igen, karitatív hajlamú vagyok, és az apám emléke miatt, aki szerette.
2022. jún. 22. 09:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!