Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hazai elfogatóparancs hatékony...

Hazai elfogatóparancs hatékonysága??

Figyelt kérdés

Azt szeretném megkérdezni,hogy ha egy személy ellen "csak" magyar belföldi elfogatóparancs van és közlekedik az EU és Nagy-Britannia között,hogy lehet,hogy a Sirene jelzés alapján nincs letartóztatva?

A történetem az lenne,hogy én nagyobb tárgyi súlyú csalás (25 millió Ft) áldozata lettem és mivel ismertem az illetőt,ezért feljelentettem. Elfogatóparancsot adtak ki rá Magyarországon. Ezalatt ő nem jön már Magyarországra és rokonaitól tudom,hogy a britek és Németország között rendszeresen ki és be lép a Schengen térségbe. És szabadon mozog?! Hogy lehet ez,ha amikor valakire elfogatóparancs van kiadva,miért nem látják a külföldi hatóságok a jelzést a neve mellett??

A rendőrség szerint belföldi elfogatóparancs nem érvényes oda.

Ez igaz?? Akkor megússza amiket elkövetett??



2022. jún. 26. 01:08
 1/2 MDaniel98 ***** válasza:
Hát ha nincs ellene nemzetközi elfogatóparancs akkor szerintem igen.
2022. júl. 6. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Fsms ***** válasza:
Levike arcról ismernek nem lesz gond, elfognak.
2022. aug. 15. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!