Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mai magyar jogviszonyok...

Mai magyar jogviszonyok mellett van bármi esély a jogi nemváltoztatás visszavonására?

Figyelt kérdés

Férfinak születtem, de már tinikorom óta lányruhákban éreztem igazán önmagamnak magam, diagnosztizáltak is transzneműként, és végig is csináltam a jogi név- és nemváltoztatás folyamatát, bízva abban hogy női külsővel és hivatalosan is női identitással végre önmagam leszek és boldogan, teljes értékűen be tudok majd illeszkedni a társadalomba.


Nagyobbat nem is tévedhettem volna.


Szeretném visszakapni a biológiai nemem szerinti papírokat, nővé minősített férfiként csak szenvedek, úgy érzem elvették tőlem a nemem amibe születtem és ami testileg is ténylegesen vagyok (persze tudom, én kezdeményeztem az egészet), és vagy kényszeresen folytatnom kell a beöltöződsit (amitől már a gyomrom kifordul), vagy magyarázkodni hogy miért van férfiként női nevem.


Bárcsak el se kezdtem volna ezt az egészet, van bármi módja hogy papíron is újra férfi legyek? (hiszen testileg is bizonyíthatóan az vagyok)



2022. jún. 26. 18:41
 1/7 anonim ***** válasza:
6%
Egy újabb bizonyíték a nemváltoztatás zsákutcájára. Addig semmi gond (aránylag), amíg mindez csak külsőségekben mutatkozik meg. Ha egy nap arra ébredsz, hogy na jó, mostantól hagyjuk a női ruhákat és a többi csecsebecsét és éljünk férfi módjára, ezt könnyen megteheted. Viszont ha olyasmiket csináltatsz magaddal, (akár testileg, akár jogilag) ami visszafordíthatatlan, vagy csak kínszenvedés árán visszafordítható, annak ez lesz a vége. Elrettentő példának viszont jó.
2022. jún. 26. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Molyember ***** válasza:
79%

Az az érzésem, hogy a kérdező magának válaszolt az első személyében. :)

Szánalmas ez az erőlködés.

2022. jún. 26. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Abba meg már bele se menjünk, hogy ha párkapcsolatot szeretnék, férfiként, és kiderül hogy jogilag női papírjaim vannak, akkor is magyarázkodhatok, meg egy házasságot se köthetek meg. Munkahelyen is csak szégyenkezem miatta. Egészségügyben női skálák szerint mérnek, olyan értékek néha rendellenesnek minősülnek ami férfi skálán átlagos, meg hasonlók...
2022. jún. 26. 19:17
 4/7 A kérdező kommentje:

#2 a kérdezőé zölddel jelenik meg, pl. így.

nem magamnak válaszolok, akkor nem írtam volna ki a kérdést...

2022. jún. 26. 19:18
 5/7 anonim ***** válasza:
23%
Molylepke megint tévutakon repked (ahogy szokott)... :)
2022. jún. 26. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
82%
Ez egy "most bebizonyítom, hogy a transzneműség zsákutca" jellegű fideszes kamukérdés.
2022. jún. 26. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Akinek nem esik le, hogy ez egy direkt provokátor, melegellenes kérdés, annak illene kitalálni egy új kategóriát a nő és férfi mellé, a neve pedig lehetne egysejtű idióta
2022. jún. 27. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!