Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Meddőségi kezelések ideje...

Meddőségi kezelések ideje alatt szabadságot kell kivenni, vagy táppénz jár, vagy ez, hogy van?

Figyelt kérdés

Kiderült, hogy van egy kis problémánk, igy AIH vagy IVF módszerekkel lehet valószínű csak babánk. Mindketten dolgozunk és nyilván, amikor majd csináljak a vizsgálatokat meg (első körben) az inszeminációt, akkor be kell mennünk a megyeszékhelyre, a kórházba emiatt. A munkáltatóink nem hiszem, hogy csak úgy elengednének ha nem kötelesek, de biztos van ennek valami módja. Aki túl van ezen az írja le kérem, hogy nála hogy volt.

Lehet rossz kategóriába tettem, mert részben ez munkajogi kérdés, de itt biztos több olyan ember olvassa, akinek személyes tapasztalata van, mint abban a kategóriában. koszi.



2022. júl. 3. 21:38
 1/8 anonim ***** válasza:
25%

Választ úgyis csak a háziorvos tud adni, mert ő vehet táppénzre.

Hívjátok fel és kérdezzétek még! Másféle orvosi vizsgálat vagy kezelés esetén is táppénzre szokták venni az illetőt ha másképp nem tudja megoldani és a jogszabályok engedik.

Azért kerülik általában az emberek, mert akkor csak fizetés 60%-t kapják arra a napra.

2022. júl. 3. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen, hívnám ha nem lenne szabadságon, de egész hónapban. Leírtam miért tettem abba a kategoriaba. Azért mert tapasztalatok érdekeltek volna de látom valakinek nem jött be ott.
2022. júl. 3. 22:43
 3/8 anonim ***** válasza:
25%
ha szabadságon van akkor van helyettese. Hívd azt!
2022. júl. 4. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Van erre valamilyen jogszabály, hogy a munkáltató köteles tűrni. [link] Én beadtam egy írásbeli tényközlést arról, hogy reprodukciós programban veszek részt, kérem a tudomásul vételét. Tudomásul vették, nem kellett szabit kivennem.
2022. júl. 4. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Akkor harmadjára is leírom: Olyanok válaszát várom akik ezen átmentek.

Más okoskodás nem érdekel.

2022. júl. 4. 00:33
 6/8 A kérdező kommentje:

köszi 4es.

nekem annyit mondott a munkaugyes hogy ha elkezdjük onnantól nem rúghatnak ki de nem volt még ilyen mással a cégnél és a többit nem tudta hirtelen megmondani. majd persze utána néz de szerettem volna olyantol hallani aki már túl volt ezen.

2022. júl. 4. 00:34
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Kollégám előre szólt. Nem tudom írásba adta-e, megengedték neki hogy előtte héten minden nap picit tovább maradjon, és előre ledolgozza a kiesett munkát.

Szóval se szabi, se táppénz.


Egyébként elment a nőgyógyászához, és közölte, hogy a második trimesztertől otthon akar maradni.

Adott javaslatot, és a háziorvos kiírta.


De nálunk a főnök rendes, megértő volt.

2022. júl. 4. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%
Én pont benne vagyok,sokat keresgéltem és olvastam utána.Ha lombikra jársz kérhetsz igazolást és onnantól védett vagy(fel évig) tehát nem rúghatnak ki és kötelesek azt a napot biztosítani mikor ez miatt kell orvoshoz menned. Nekem szerencsére jól fogadta a főnök és nem volt szükség az igazolásra,ha úgy jött ki nap akkor cserével oldottuk meg hogy tudjak menni az orvoshoz.Nyilván függ ez a munkahelytöl is
2022. júl. 19. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!