Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Terhesen táppénzt javasolt az...

Terhesen táppénzt javasolt az orvosom mert veszelyeztetett vagyok. Lehet, hogy előtte kiveszem az éves bennt maradt szabadságom és utána indul a táppénz?

Figyelt kérdés
Szabadság,táppénz,terhesség, munkahely
2018. nov. 26. 08:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet! Velem is igy szerette volna a munkaltato, de januarban lettem kismama es nem mertem bevalallni. (nyilvan, mert ha ev elejen kivettem volna a szabim es utana elvetelek, az kellemetlen, de nalad ez nem all fenn, mert ev vege van)
2018. nov. 26. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Akkor megnyugodtam köszi. Amúgy ez miért jó nekik? Mármint,hogy kiveszem a szabikat.
2018. nov. 26. 08:15
 3/7 anonim ***** válasza:
84%
Szabira rendes fizut kapsz, a TP meg 50 vagy 60% csak. Több pénz :) Meg gondolom, az éves szabit nem hagyhatod bent. Szóval a jobban jársz, ha kiveszed :)
2018. nov. 26. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Szuper köszi :):)
2018. nov. 26. 08:33
 5/7 anonim ***** válasza:
Én is így csináltam, januárban teszteltem pozitívat és egész évben gyűjtöttem a szabadságot, hogy majd a végén egyben kiveszem. A táppénz nem volt betervezve de sajnos muszáj volt, így még a terhespatológiára behozták a kollégáim a szabadságos tömböt és mikor hazaengedtek, onnantól kivettem minden szabadságomat. Utána még így is volt egy hónap táppénz és utána tudtam megkezdeni a CSED-et, szülés várható időpontja előtt 28 nappal. Anyagilag nagyon nem volt mindegy.
2018. nov. 26. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az ezévi bent maradt szabijaidat kiveheted, több pénz, de nem muszáj. Ha esetleg visszamész majd, akkor is kiadják, ez pl. a gyerek bölcsibe/oviba szoktatásakor szokott jól jönni, hogy egy hónapot otthon tudsz még lenni szabin, így az első közösségi betegségeknél nem kell rögtön táppénzre menni a gyerekkel.

Én a lányommal 2016. február 1től voltam táppénzen, augusztusban töltötte a 2-t. November 1től töltöm a szabadságomat január 2ig, 42 nap szabadságom volt bent. Most is csak azért vettem ki, hogy visszakerüljek állományba, mert újra babát várunk, így most karácsonyra a 3 gyerekes adókedvezménnyel jobban járok, hogy szabin vagyok, mint ha táppénzen lennék. :)

2018. nov. 26. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
1vagyok, nem tudom mire jo nekik, akik osszel mennek 9es kodos tappenzre mind kiveszik.
2018. nov. 26. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!