Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Áramot kerítésbe vezetni ugye...

Áramot kerítésbe vezetni ugye tilos, de ha magas feszültséggel oldanánk meg minimális áramerősség mellett, az is törvénybe ütköző?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy ezzel nem olthatom ki senki életét, mert csak mintegy villanypásztorként működne. Nem vagyont, sokkal inkább az önvédelmet szolgálná. A párom éjjelente dolgozik, és hát eléggé parás így. Kutya van, de a saját nevétől is fél... Erre így mit mondana a törvény? Köszönöm szépen.
2010. szept. 20. 23:46
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Igen. Viszont a kerítésen belül már húzhatsz ki drótot amit kívülről senki sem érinthet meg. Mondjuk a kerítéstől 3m-re.
2010. szept. 21. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Gazpisztoly nem csinal akkora felhot, mint a spry, ezert vegso soron zart terben is hasznalhato.

De nem veletlenul taraznak a profik paprika + gumilovedek kombinacioval, mert annak komoly stophatasa van. Mondjuk a paprikanak is - de a 2x biztositott dolog van biztositva. :)

Ettol eltekintve, a riasztos ceg megbizasa is jo otlet, de "mire azok kiernek csak a halal bealltat tudjak megallapitani", szoval, nem rosz gondolat valami nem halalos onvedelmi eszkoz birtoklasa.


Az ellened forditjak dologrol meg csak annyit, hogy anelkul is lekeselhetek, szoval igy legalabb van eselyed. Egy kis gyakorlassal (legalabb tudd, melyik az eleje) amugy elegge hatekony.

2010. szept. 21. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 doboszoli ***** válasza:
100%

Javaslom:

-morózus kutya(ák)beszerzése

-telefonba 120 kilós szomszéd száma gyorshívóba, előre

egyeztetve

-mozgásérzékelős lámpák felszerelése

-jó minőségű, foam, vagy gél gázspray beszerzése(3-5eFt)

-ha belefér, 18 mm-es gumilövedékes PUSKA (20-25e)

-legolcsóbb riasztó, ahová kutya nem tud bejutni, a

szöges deszka(kipróbálva,-működik)

Ami felejtős:

- áram

-gázpisztoly

-gumis pisztoly

-éles illegál fegyver

Ha érdekel, szívesen megindoklom mi miért alkalmas, ill

miért nem.Sajnos ilyen világot élünk, nem kell félni,

de fel kell készülni.

Szívesen adok tippet a beszerzésre is. Vigyázz magadra!!

2010. szept. 21. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

Fizikából nem voltál túl jó, ugye kérdező? Főleg az elektrotechnikai résznél nem nagyon figyeltél.

Nem te döntöd el, hogy adott feszültséghez mekkora áramerősség tartozik, vagy az áramkörön áthajtott áram mekkora feszültséget hoz létre. Mindkettő a terhelő ellenállástól függ. Amit a kerítésre kötsz, az egy tápegység, ami vagy egy feszültséggenerátorhoz vagy áramgenerátorhoz közelít. Persze feszültséggenerátor esetén korlátozni tudod az áramerősséget, illetve áramgenerátor esetén maximálni tudod a feszültséget, de az ember elektromos ellenállása kvázi állandó (legalábbis nem te határozod meg). Ezért (is) van az, hogy van aki megfogja a 230-at és túléli, van aki túléli...

A villanypásztor másképp működik: ott nincs olyan, hogy megfogják. Illetve megfoghatod, megcsíp, de olyankor életbe lép az áramkorlátozó áramkör, ami miatt nem fordulsz fel. Viszont nem is rettent vissza senkit, csak szerencsétlen buta állatot. Azok az állatok viszont akik a betöréseket csinálják, ettől azért kicsivel okosabbak (jogukat ismerik, kötelességeiket sose tudják - na meg az írás-olvasás sem az erősségük). Namost ha tudják, hogy nálad bizony villanypásztor van, akkor a szomszédból lopott "áluméneum"mal azt szépen leföldelik. Hacsak nem seggrészegen az adódból kapot segélykét iszogatták el épp aznap a kocsmában.

2010. szept. 21. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Az áram bevezetése nemer semmit, mert ha elég erös, akkor az illetönek baja lesz - és téged megbüntetnek, méghozzá komolyan, HA meg gyengébb - mint a villanyásztor, akkor az nem ér semmit, ugyanis csak kellemetlenséget okoz, még igazán fájni sem fog. (Fogtam már meg véletlem villanyásztort, igy tudom. Ez arra lett kitalálva, hogy az ÀLLATOKAT visszatartsa arról, ott akarjanak tovább menni, egy emberre nem hat) Szóval ha valaki komolyan be akarna menni, az csak feldühödik töle, visszatartani nem fogja. Vegyél igazi házörzö kutyákat, szereltess fel riasztót, ami nálad is hangosan jelez, meg a rendörségen is riaszt, mozgásérzékelös külsö világitást, ezek inkább elriasztják az esetleges betöröket.


(Mellékesen, én nem külöztem volna olyan házba, ahol elötte cigányok laktak és ki lettek lakoltatva, mert ott igen nagy a valószinüsége, hogy visszajárnak.)

2010. szept. 21. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Szerintem a villánypásztor nem tilos, habár tuti minden méteren ki kell táblázni, de azt amit az állatok körül is használnak azt szerintem szabad.


Külföldön élek itt rengeteg legelö között nincs is karám csak villanypásztor. habár minden méteren egy tábla jelzi.

2010. szept. 21. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Kutyánál is kell x nm2-nként kitáblázni,hogy a kutya harap,mert ha a betörő bemegy a portádra,és nem látja,hogy a kutya harap,és megharapja,akkor mész csücsülni a sittre!Ez igaz.Hiába csak a porta elejére van kitéve,nem ér semmit!

Éljen a lopás,mi is azt csinálják(politikusok),hát a szavazóink is hagy csinálják

2010. szept. 21. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 clint ***** válasza:

ha esik az eső akkor keményen megcsapja a betörőt szegényt, és még dutyiba jutsz. Hát hol az igazság? Már be sem lehet törni meg sem lehet mérgezni a kutyát mert mindenféle áramot vezetnek a kerítésbe???

Szánalom ami itt van, amúgy. Az ember a saját tulajdonát nem védheti, mert a bűnöző élete fontosabb.

2010. szept. 21. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Ha van egy kis műszaki érzéked akkor egy régi TV sorkimenő trafójával, és a zöld triplázóval már elég hatásos villanypásztort csinálhatsz. Egyszer olyat vágot rajtam egy ilyen, azt hittem be****ok XD


Ha pénzed is van, akkor kezd tesla tekerccsel!

[link]

2010. szept. 21. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
51%

Nem szabad aramot igy hasznalni, mert veszelyes es buntetik is. En megertelek, mivel En tapasztaltam azt, amikor "roman cigany" feszegette az ajtot a baratjaval a kocsma bezarasa utan, tahat ejjel.


3 gyermekemmel voltam otthon egyedul, s hivtam a rendorseget, de nem jottek ki, mivel csak akkor jonnek, amikor mar a ver is folyik!!!


Egy egesz ejszakat vitatkoztam a rendorseggel, masnap sosavot is vettem, de ezt sem teheted meg, hogy leontod, mivel Teged hurcolnak meg.

Nos a racs volt a megoldas, s azota van nyugtunk, de ugy, hogy kozben ismeros rendor jart ki hozzank ejjelente, hogy ezt az emberket elkapja,

s aztan kiderult, hogy hol lakik s igy "feketen" egy par rendor odament es jol elverte tobbszor, s igy leszoktattak

az "ajto feszegetesrol" foleg az ejszakairol.


A torveny erdekes modon nagyon vigyazz a betorok "testi" egeszsegere,

mert az, hogy mar betornek es leszurnak s van ver, es aztan hivd a rendorseget?


De nyugodtan vegyel sosavat, mert Enis ugy tudtam csak aludni, hogy a sav mellettem volt...


Aztan szerezz be 1 igazi kutyat, de a baj az, hogy betudjak altatni!

2010. szept. 21. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!