Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Magas lett a 26. heti terhelés...

Magas lett a 26. heti terheléses vérvételnél a cukrom:8,6. Diétáznom kell, melyek azok az ételek, italok, stb amiket "tilos" fogyasztanom most?

Figyelt kérdés
Az egy vizes szemle+2dcl tejes vérvételen voltam, étkezés után 1 órával vették le a vért, de sajna magas lett a cukrom. A dokim cukor, szénhidrát, só, és fűszermentes táplálkozást javasolt! Sajtot, szalámit lehet enni? Milyen gyümölcsöket lehet?
2008. okt. 8. 14:13
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem, ha a cukrod lett magas, akkor a cukrot és a szénhidrátot kell kerülni.

Én vizesedek, és nekem kell, a só-fűszermentes, mert azok megkötik a vizet.

Szerintem figyeld, hogy mibe van cukor, és azt kerüldd.

Otthon pedig váltsd le a cukrot édesítőszerre.

Üdv:36 hetes kismami

2008. okt. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Fehér húsokat egyél és zölségköretet és hanyagold a fehér kenyeret, helyette inkább egyél rozs kenyeret. A fűszereket is kerüld vagyis a sót borsot stb... inkább zölfűszereket használj. Pl. rozmaring , citromfű, petrezselyem, oregánó stb... A burgonyát rizset tésztákat is kerüld. Nekem ezt ajánlotta a védőnő. Ja és sok zsírszegény tejtermék, natúrjoghurt (ebbe darabolhatsz egy kis friss gyümit ami épp otthon van. Almából és körtéből nem szabad sokat enni mert abban is van cukor. Max 2 db naponta.

Üdv 23 heteske

2008. okt. 8. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A diétáknál is több féle létezik. Nálam is terhességi diabetest állapítottak meg, jelenleg is 180 g-os diétán vagyok. Naponta 6-szor eszem és számolom a kalóriákat. A cukrot teljesen ki kell iktatni az étkezésből, és egy kalóriatáblázat alapján ki tudod számolni, hogy mikor mennyit eszel. Nálam a napi 180 g úgy oszlik el, hogy reggeli 30 g, tízórai 20 g, ebéd 50 g, uzsonna 20 g, vacsora 40 g és utóvacsora 20 g. Nekem ezt diatetikus ajánlotta és írta fel.

Neten több kalóriatáblázatot is találsz, hogy melyik étel mennyi CH-t tartalmaz. Pl. [link] de ha rákeresel, hogy "cukorbetegség kalóriatáblázat", találsz jónéhányat. Bonyolultabbnak tűnik a kelleténél, de hidd el nagyon gyorsan bele lehet tanulni :-)

Remélem tudtam segíteni!

2008. okt. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a sok infót! :-))
2008. okt. 8. 14:50
 5/8 anonim ***** válasza:
Az utolsó válaszolótól kérdezném, hogy amit megadott táblázatot, azt a szénhidrát szegény diétához is fel lehet használni? Nekem nem magas a cukrom (legalábbis nem tudok róla), csak a súlyom miatt szénhidrát és cukor mentes diétát javasolt a nődoki.
2008. okt. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A 28. héten a terheléses vércukrom 7,1 lett, az orvosom 180 grammos szénhidrát diétát javasolt. 3 hét múlva kontroll terheléses 120' vérvételen voltam újra, ahol az értékem 7,4 lett. A biztonság kedvéért a dokim a Bajcsyba küldött, a diabetológiára, ahol a professzor foglalkozik a terhes kismamákkal, nekem a 7,4-es értékemre azt mondta, hogy nincs semmilyen diétára szükségem. Azért én a napi 180CH-s diétát tartani fogom, ártani nem használ alapon.


A könyvtárban sok diabéteszes könyv van, kalória, szénhidrát táblázattal együtt. A dokim azt mondta, hogy nem kell fogyókúráznom, akár napi 2000-2500 kcalt is megehetek, ha jól esik. A diéta alatt én naponta 6x étkezem, 3 óránként és közben nem szabad ennem. A reggeli 30, tízórai 20, az ebéd 55, az uzsonna 15, a vacsi 35 és a pótvacsim 25 gramm CH-t tartalmaz.

Így elsőre nekem elég ijesztőnek tünk, hogy méricskélni, meg számolgatni, de kb 2 hét alatt bele lehet jönni!!!

Egy napom pl:

R: 1/2 zsemle, vaj, 10 dkg paradicsom, 10 dkg paprika, 5 dkg sajtkrém, párizsi, 10 dkg alma

T:2 dl tej, 4 korpovit keksz, 10dkg őszibarack

E:20 dkg savanyúkáposzta, 5dkg rízs, pulykahús, 10 dkg alma

U: K&F joghurt, 1 korpovitkeksz

V:1/2 saláta, 10dkg paradicsom, 1 zsemle

Pót vacsi: 2 dl tej, 2db győri édes jóreggelt.


Amit kerülni kell: cukor, méz, liszt, csoki, sütemény, zsír.

Szinte bármennyit ehetsz, mert kicsi a Ch tartalma: husok, felvágottak, virsli.

Mérni kell, de bőségesen kell fogyasztani: zöldséget és gyümölcsöt. De nem szabad enni: Aszalt gyümiket, szőlőt, szilvát, banánt.

PL a rizst és a tésztaféléket is szigorúan mérni kell, de azért ez is szerepeljen az étrendedben.

A tejtermékeket is kell fogyasztani!

A ch-k közül vannak gyorsan és lassan felszívódóak: (ezeket vegyesen kell enni)gyors: burgonya, zsemle, szőlőcukor ( a gyümölcsökben), rizs.

Lassú vércukor emelkedést vált ki: tészta, hüvelyesek, alma, narancs, pari, tej, joghurt.


Én a legjobbnak a következő könyvet találtam, ajánlom figyelmedbe:

Dr Zajkás Gábor- Pósa Bernadette: DIÉTÁSKÖNYV

Remélem, hogy egy kicsit tudtam segíteni.

A legjobbakat kívánom nektek!!!

34 hetes kismami

2008. okt. 8. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Utolsó előtti válaszolónak: a diatetikus orvosom szerint igen, lehet használni. Bár vannak kifejezetten ehhez a témához kapcsolódó oldalak, könyvek.

Sok sikert!

2008. okt. 8. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Még 1x köszi, de az 5. válaszolónak külön, nagyon sokat segített nekem!
2008. okt. 8. 15:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!