Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy ma is "regnáló" médiaszemé...

Egy ma is "regnáló" médiaszemélyiség jogosan töröltethet egy videót youtube-on ahol egy 30 évvel ezelőtti TV műsorban felbukkan?

Figyelt kérdés
Több mint 30 éve VHS-re felvett hírműsor. Az illető felbukkan egy riportban, de ő meg sem szólal benne, csak a háttérben látni. Több mint 10 éve tettem ki youtube-ra, és a napokban kaptam az értesítést hogy az illető szerzői jogait megsértettem, ezért törölték a videót és kaptam egy figyelmeztetést. Jogos ez? Tudtommal jogosan az MTVA szedethetné le, mert ők a műsor tulajdonosának a jogutódai.

2022. júl. 15. 12:23
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Mármint ki az a médiaszemélyiség? Műsorvezető? Riporter? Valószínűleg a nyilatkozatára/általa elhangzottakra vonatkozhatott a szerzői jog sértése, ami a műsorban volt, nem cakompakk magában a műsorra.

Ebben az esetben lehet jogos, de az mindenképp furcsa, hogy ennyi év után képes volt ezen fennakadni, úgy, hogy eddig is sokéven keresztül elérhető volt... Más volna, ha tegnap lett volna...

2022. júl. 15. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!