Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hol tudok jogi tanácsadást...

Hol tudok jogi tanácsadást kérni a legolcsóbban szakembertől?

Figyelt kérdés

Halottam egy ügyvédnél olcsóbb egy ügyvéd jelölt.

Van ennél is olcsóbb lehetőség tanácsadás kérésére olyan személytől akinek jogi ügyekben hasonlóan magas szakértelme van?


2022. júl. 18. 21:33
 1/8 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne.:)
2022. júl. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
67%

írd be a google-be, hogy: ügyvéd válaszol


Kiad egy csomó oldalt, ahol ingyen válaszolnak online ügyvédek. Persze mások is kérdeznek, így nyilván van átfutási idő. Érdemes olyat választani, ami aktív, vannak friss válaszok az oldalon.

2022. júl. 18. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
71%
Sanszos, hogy a kata törvény miatt a csillagos egekbe fognak emelkedni az ügyvédi díjak is, úgyhogy még gyorsan kérdezd meg, amit akarsz, amíg még katások. :D
2022. júl. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Ne legyél ennyire rasszista, szexista, bigott. Szakasszony miért nem jöhet szóba?
2022. júl. 18. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

1 hete próbálok kb 30-40 éve a szakmában güriző ügyvédektől szakmai álláspontot kieszközölni, de egyik nagyobb baromságot mond, mint a másik....

Próbáld pl a jogi fórumot.

2022. júl. 18. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ügyvédek esetén is - a legáltalánosabb alapdolgokon kívül - csak a saját szakterületükhöz szoktak érteni. Az ügyvédjelöltek meg még ehhez se...

A bíróságokon szokott lenni havonta nyílt nap, ahol ügyvédjelölt ad ingyen jogi tanácsot. (Nem tudom, a Covid miatt van-e most, meg lehet kérdezni nálatok. Van, ahol emailben lehet kérdezni.)

Én egyszer elbirtoklási ügyben akartam tanácsot kérni ilyen nyílt napon, kivártam a soromat, de egy perc alatt rájöttem, hogy én legalább kétszer annyit tudok a témáról, mint az adott ügyvédjelölt. Ő csak általánosságokat mondogatott, de a konkrét kérdésemhez nem tudott hozzászólni. Egy ilyentől még az is többet ér, ha itt kiírod a kérdésedet, mert itt azért előfordulnak hozzáértők, akik valamiért abban a témában jártasak. (Én pl. elbirtoklásban vagyok már profi...)

2022. júl. 20. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ügyvédjelölt önállóan nem adhat tanácsot és nem járhat el, így olcsóbb sem tud lenni. Ő csak az őt foglalkoztató ügyvéd nevében csinálhat bármit, tehát az ő munkáját is az ügyvéd a saját díja szerint számlázza le.
2022. júl. 31. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"A bíróságokon szokott lenni havonta nyílt nap, ahol ügyvédjelölt ad ingyen jogi tanácsot."


Ők nem ügyvédjelöltek, hanem bírósági fogalmazók.

2022. júl. 31. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!