Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Ha egy étteremben megkérdezem...

Ha egy étteremben megkérdezem a pincért, hogy mit ajánl, valami sepcialitást fog mondani, vagy azt ami a saját szubjektiv véleménye szerint a legjobb vagy azt ami a legkevésbé fogy, esetleg azt, aminek vagy aminek a?

Figyelt kérdés
...nyersanyagainak közelit a lejárathoz a szavatossága?
2020. ápr. 29. 17:14
 1/5 anonim ***** válasza:
42%

Attól függ. Ha jó pincér akkor azt amit nagyon el akarnak adni.


Nem Magyarországon, hanem jó helyeken olyat ajánlanak amivel valószínüleg elégedett leszel, hogy visszamenj később is.

2020. ápr. 29. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
34%
Igen.
2020. ápr. 29. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
92%

jobb, ha igénnyel mész, és azt kéred, megkönnyíted a pincér dolgát, mint alább:

https://www.youtube.com/watch?v=4SnkgCkUoDY

2020. ápr. 29. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
93%
Általában olyat fog mondani, ami az étterem különlegessége, máshol nem kapható. Mert ha ízlik, vissza fogsz menni.
2020. ápr. 29. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Az attól függ, mennyire van képben a pincér. Én étteremben dolgozom (nem Magyarországon), eléggé főnök pozícióban, szóval teljesen átlátom az üzletet. Nálunk az az alapvető, hogy a vendég igényének megfelelő dolgot ajánljuk. Szóval mindig visszakérdezünk, hogy mégis mire vágyik (mennyire éhes, eszik-e húst, szereti-e a fűszeres kaját, szeretne-e valami tipikus helyi etelt ha éppen turistáról van szó...). Aztán ha mondjuk azt mondja, hogy valami vegi kaját szeretne, onnantól kezdve én azt ajánlom, amin a legtöbb nyereség van. De ehhez azért előfeltétel, hogy nálunk minden kaja minőségben is OK, meg ízben is. (Nem is vagyunk olcsók.)


De ha mondjuk törzsvendég jön be, akkor neki el szoktam mondani, hogy van új deszert, az annyira jó, hogy én tegnap hármat is megettem belőle. Vagy ha még nem kóstoltam, akkor mondom neki, hogy még nem próbáltam...

2020. ápr. 29. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!