Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kórházban szabad kamerázni?

Kórházban szabad kamerázni?

Figyelt kérdés
Ha valamilyen atrocitás és készül róla videó/hang felvétel azt fel lehet használni bizonyítékként úgy tudom.

2022. júl. 21. 08:10
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
74%

Én úgy tudom nem,engedély kell hozzá.

Sok helyen ki is van írva,hogy felvételek készítése tilos.

2022. júl. 21. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
73%
Bizonyítékként illegálisan készült felvétel is felhasználható. Ez nem Amerika.
2022. júl. 21. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
#1 Az egy dolog hogy kiírják, mivel érthető, hogy nem akarják, hogy valaki kiteregesse a szennyest, de attól még a törvény nem tiltja, amúgy azzal szerintem ők követnek el törvénytelenséget, hogy kiírják, mert ezzel korlátozni akarják az emberek jogait.
2022. júl. 21. 08:27
 4/16 anonim ***** válasza:
19%

A kórház közterület, tehát ennek megfelelően ott elvileg lehet felvételt készíteni.

Azonban a kórházban betegek és egészségügyi személyzet vannak, akiknek a személyiségi jogait szintén védi a törvény, ahogy a kórház mint intézmény is korlátozhatja a felvételek készítését.

Ahogy 1-es írta, ahol ki van írva, hogy felvétel készítése tilos, ott ezt legálisan írták ki és tényleg nem szabad. Engedély kell a filmezéshez.

Azonban egy rendkívüli esemény - ami a kérdésben van pl. egy verekedés, lopás, az orvos vagy ápoló bántalmazása, netán egy beteggel való rossz bánásmód alapot adhat egy felvétel készítésére, de ezt kizárólag a hatóságnak szabad átadni. Nem lehet feltölteni a közösségi portálra vagy szétküldeni a haveroknak.

2022. júl. 21. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha ki van írva hogy nem lehet, akkor nem lehet, de ha mégis csinálsz felvételt azt elfogadja a bíróság mint bizonyítékot.
2022. júl. 21. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

A kórházakban (is) sok olyan dolgot írnak ki, ami amúgy sérti az emberek jogait.


pl. hogy a vizsgálóba stb. nem mehet be a beteggel a kisérő. Amennyiben a beteg kívánja, akkor joga van hozzá. Már csak azért is, mert lehet, hogy ő tud segíteni egy halom dologban: plusz kérdések, megjegyezni dolgokat...

Na meg igen, védeni a beteg méltóságát.

Szóval ilyen tiltást elég sok helyen láttam kórházban kiragasztva, de nem kell vele foglalkozni, ill. betegjogi képviselőhöz fordulást kell kilátásba helyezni.


Kamerázással ugyanez a helyzet: bizonyítás szándékával lehet kamerázni, pl. patkányok mászkálnak az ételen, moslékot adnak (abszurd példák) de betegeket hozzájárulásuk nélkül nem szabad, hacsak nem velük szembeni bizonyításról van szó, pl. garázdaság.


Jogsértés bizonyítására, ill. jogsértés megelőzésére való hivatkozással tehát lehet kamerázni, ez magasabb rendű jog, mint a személyiségi jog. Viszont ezt közzétenni tilos, csak hatósági eljárásban szabad felhasználni.


Ez persze nem azt jelenti, hogy már úgy mész be a fogászatra, hogy kamerázol, hogy na akkor most ezzel megelőzöd a jogsértést, hanem ha már elkezdett jogsértő magatartást tanúsítani, akkor előkaphatod.

2022. júl. 21. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Nagyon fontos a nyilvánosság szerintem, mert anélkül sok esetet még könnyebben eltussolnak. Persze idehaza, ahol még rendes korlátlan mobilnet sincsen megfizethető áron úgy persze nehéz egyből továbbítani az ilyen felvételeket.


Ez a felvétel is magáért beszél úgy gondolom: [link]

2022. júl. 21. 08:42
 8/16 anonim ***** válasza:
92%

Fontos valóban. De úgy kell közzétenni, hogy személyiségi jogot ne sérts: ne legyen rajta az illető felismerhető.


ha patkányt patkány hátán látsz az egyik kórházban, valóban, "jogos" (idézőjelben!!!) hogy felvételt közzéteszed, de ezt úgy tedd, hogy te védett legyél, pl. add át a sajtónak névtelenül. Ne szelfit tégy közzé amivel a patkányok is ott vannak.

2022. júl. 21. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Volt valami cikk a közelmúltban hogy épp olyan feltételekkel szabad kamerázni, mint más nyilvános helyen: a lényeg az, hogy senki személyiségi jogát ne sértse (tehát ember felismerhetően ne legyen rajta)

Láttam már én is, fotózni tilos táblát kitéve kórház bejáratra, de volt szó róla, hogy ezeket illegálisan tették ki.

2022. júl. 21. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Igen, vannak ilyen illegális (megtévesztő) táblák, mint pl. fotózni tilos kórházban.

Vannak más hasonlóan illegális (megtévesztő) táblák is, pl.

"hóomlásveszély, parkolni csak saját felelősségre" - a fenét! A ház tulajdonosa a felelős a ház tetejéről leomló hó miatt, ill. ha ráomlik a ház az autóra, akkor is, nem elég, hogy kirakja a táblát a romhalmaz házra.

Ezzel a felelősséget akarják megúszni, de jogilag a tulaj a felelős: meg kellett volna előznie a bajt, kötelessége elhárítania a balesetveszélyt.


Szóval nem kell mindent benyalni csak azért, mert tábla, és nyomtatott betűk, vagy ikonok vannak rajta.

2022. júl. 21. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!