Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A saját személyi igazolványom...

A saját személyi igazolványom fotóját le tudom tölteni valahonnan (valami állami weboldalról) digitális formában?

Figyelt kérdés

Egyetemi felvételi miatt kellene egy igazolványkép, aztán arra gondoltam hogy a személyi igazolványom fotóját valahonnan letölteném. Így nem kellene fotózkodnom még egyszer. Ugye már sok digitális szolgáltatás van, kérdem én hogy van-e ilyen? Én már keresem egy ideje, egyenlőre még nem találtam.


Ha jogosítványra lenne az is megfelel.


Van ügyfélkapum és e-személyim is.



2022. júl. 26. 09:51
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy lenne ilyen.
2022. júl. 26. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 kovpet ***** válasza:
100%
Az amúgy is egy rossz felbontású digitális kép, bármilyen szar telefonnal jobbat lehet csinálni.
2022. júl. 28. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Az állam által készített igazolványképekhez már csak biztonsági okokból sem lehet hozzáférni. Ha te le tudnád tölteni, akkor másnak is sikerülhetne, azzal pedig már vissza is lehetne élni. Ráadásul praktikusan sincs rá semmi szükség, hogy ezeket a képeket le lehessen tölteni (és ahogy írták, a minőségük is vacak, már a készítés pillanatában sem hasonlítanak rád, nemhogy később, amikor le akarnád tölteni).


Ha igazolványképre van szükséged, akkor menj el egy fotóboltba és csináltass egyet. Van ilyen szolgáltatásuk és jobb helyen olyan szakképzett emberek dolgoznak, akik tudják, hogy mitől sikerül jobban egy kép. A legtöbb helyen már legalább 10 éve odaadják digitálisan is a képet, ha kéred.

Ha pedig fizetni sem akarsz érte és amúgy is mindegy a minőség (hiszen a személyid képét akartad letölteni), akkor egyszerűen kérj meg egy ismerőst, hogy fényképezzen le a mobiljával, esetleg egy annál jobb fényképezőgéppel és máris van ingyen igazolványképed. Amúgy sem árt, ha minél frissebb képet adsz le magadról, hiszen azt akarod megmutatni, most hogy nézel ki, nem 3 éve milyen voltál...

2022. aug. 3. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!