Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha a nevemre írja anya a...

Levikekecr121 kérdése:

Ha a nevemre írja anya a házat, később ha elhunytak a szüleim akkor tudnak követelni a testvérek ha 100%ban enyém a ház? Írjunk végrendeletet amiben kijelenti h csak engem illet a ház a testvéreknek nincs százaléka benne?

Figyelt kérdés

2022. júl. 31. 11:44
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
4%

Ne legyél ilyen testvér hogy "csak a tied" legyen a ház!

És ne várd senki elhunytát sem, hogy tiéd legyen a ház:( .

2022. júl. 31. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Az örökség az örökhagyó meglévő vagyonából keletkezik. Ha már nincs a nevén az ingatlan, akkor a hagyatéka sem tud lenni. Végrendeletben nem tud lemondani olyan dologról, ami nincs a tulajdonában.

A viták elkerülése érdekében ilyenkor az ajándékozási szerződésben nyilatkozni szoktak a kötelesrészről is, viszont normális körülmények között normális családban ilyenkor az összes gyerek egyenlően van kezelve, azaz aki nem kapja meg a házat, azt készpénzzel kárpótolják az aránytalanság elkerülése érdekében.

De gondolom ez nem ilyen egyszerű, mert a kérdés is arra utal hogy valami miatt ki legyen zárva az öröklésből a másik testvér.


Mivel mindegyik ügylet amiről szó van ügyvédet/közjegyzőt igényel, érdemes szakemberrel konzultálni a lehetőségekről.

2022. júl. 31. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
64%
Nem tudnak. Sőt, érdemes is, mert az öröklés macera. Mi is meg fogjuk kapni a házat még szüleim életében, igaz mi 50-50%-ban öcsémmel, de mivel ő dohányzik várhatóan a szüleim után nem sokkal elpatkol és mivel gyereke sincs és nem is lesz, kapom a másik felet.
2022. júl. 31. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Azért érdemes figyelembe venni azt is, van egy olyan dolog, hogy x éven belül történõ vagyonátruházásnál a kisemmizett örökösök követelhetik a jussukat az ilyen vagyonból is. Pontosan az ilyen esetek miatt alkották a törvényt, hogy ne lehessen szándékosan kisemmizni a többi örököst. Ennek megvan törvényesen az ideje tehát hogy mennyi idő kell hogy elteljen a vagyonátruházás és a halálozás között. Ezt nem tudom pontosan mennyi idõ. De ha ez nem telt el mikor meghalnak a szülők akkor a többi testvér simán ügyvédhez fordulhat és követelheti a rád írt házból is a neki járó részt. Azt sem tudom pontosan, hogy ez az egész nekik járó rész vagy ilyenkor már csak a kötelesrész követelhető. Mindenesetre érdemes utánanézni ennek a törvénynek mert van ilyen.
2022. júl. 31. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

#1es apám daganatos beteg, 4en vagyunk “testvérek” én vagyok a legfiatalabb 21 éves

Mind hárman más városban, országban élnek a legközelebbi is 100 km-re.. home officeben dolgoznak jól élnek

Mind 3omnak úgy kell könyörögni legalább a kórházba jöjjenek be látogassák meg ( ezt csak kettejüknek sikerült, fejenként 2 napra jöttek haza) se a műtétkor nem voltak ott se az azt megelőző kavalkádban

Minden egyes alkalommal én hordtam fatert a saját szabadságomra a saját munkámat kockáztatva

Úgy és ott fogok alájuk tenni ahol csak lehet!!!

2022. júl. 31. 12:32
 6/17 A kérdező kommentje:
Szerintem itt részemről nincs szó arról h más halálát varom e esetleg
2022. júl. 31. 12:34
 7/17 anonim ***** válasza:
15%
Ki kell (lehet) zárni őket az öröklésből a végrendeletben. De azt a végrendelkezőnek kell eldöntenie és okiratba foglalni, nem neked bosszúból.
2022. júl. 31. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

#4 A köteles részt követelhetik, nem többet.


#7 Öröklésből kizárni csak nagyon súlyos, bizonyítható indokkal lehet.Pl. a gyerek büntetett előéletű, esetleg a szülők életére tört.Ez sem bemondás alapján megy.


Kérdező, egyetlen módja van annak, hogy egyedül te örökölj.Eltartási szerződést kell kötni a szüleiddel.Ez azt jelenti, hogy kötelességed a szüleid ápolni, és ha úgy alakul, akkor anyagilag helytállni az ápolásukoért, neked kell őket eltemettetni saját költségeden.

2022. júl. 31. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
21%
Ha anyukád a nevedre írta a házat, akkor az már életében a te tulajdonod lesz. Ha anyukád meghal, akkor is a tiéd marad. A testvéreid utánad örökölhetnék meg.
2022. júl. 31. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
69%
Kérdező nem tudom te mit képzelsz magadról. Mi jogon teszel te alá bárkinek is?
2022. júl. 31. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!