Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mennyi az a maximális idő?...

Holdtündér kérdése:

Mennyi az a maximális idő? (Folytatás)

Figyelt kérdés

A lényeg, hogy elromlott egy egy hónapja vásárolt tv készülék. Természetesen lett szólva az eladónak aki futárral el is vitette a készüléket a javító céghez.

Azonban arra lennék kíváncsi, hogy mennyi az a maximális idő, ameddig maguknál tarthatják a tv-t?

Megnéztem a PTK-t, de ott csak annyit találtam, hogy megfelelő határidőn belül köteles visszaszolgáltatni.... De mégis, mennyi az a megfelelő idő?


2010. szept. 22. 20:09
 1/3 anonim ***** válasza:
Mar az gaz, hogy errol nem tajekoztattak amikor elvittek a keszuleket... szerintem 1 honap bar ez keszulek fuggo is lehet. Ha addig nem tudjak megjavitani akkor csere (errol nincs semmi a garipapiron)?
2010. szept. 22. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szó nincs egy hónapról. A törvény szerint annyi idő alatt kell megjavítani, amennyi a javításra szükséges. Ez lehet két nap, de lehet három hónap is. Ha külföldi alkatrészt kell beszerezni, akkor elég rendesen el tudják húzni jogos indokkal. Hiszen, ha tudja igazolni, hogy az alkatrészt megrendelte, akkor onnan ő mossa kezeit...


Jellemzően a hat hónapot meghaladó javítási időt már nem tekinthetjük ésszerű és indokolt javítási időnek, de ez szintúgy nem automatikus.

2010. szept. 22. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm.

Tehát ez lehet néhány hónap is? Mert lehet képcsöves. :S

2010. szept. 22. 23:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!