Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Elvárható, hogy az alkalmazott...

Elvárható, hogy az alkalmazott figyelje a munkahelyi levelezést a szabadsága alatt?

Figyelt kérdés

Feleségem szabadságon van és kapja a telefont, hogy be kéne jönnie aláírni egy papírt. Meg "mint azt az emailben is küldtük" péntekig be kéne vinni egy másikat.

Mind az email küldés, mind a telefonálás, mind az aláírás dátuma és papír bevitele a szabadsága alatt kellene, hogy történjen.


Mennyire elvárható, hogy ezeket ilyenkor elintézze?


2022. aug. 11. 15:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

A maileket én meg szoktam nézni de az hogy berohangáljak már sok.

Nincs a cégnél elektronikus aláírás ? 19. század.

2022. aug. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem, de attól még elvárják.
2022. aug. 11. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Elvárni, mindent elvárhatnak, de te nem vagy köteles!

Én ilyenkor elkezdek új munkahely után nézni!

2022. aug. 11. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ milyen a munkahely. Ha az belefér hogy nap közben elmenjek fél órára ügyet intézni akkor az is belefér hogy néha megnézzem a maileket a szabadság alatt.

Ha a munkahelynek az a legfontosabb hogy 8:00-kor ott üljek a helyemen és 16:30-kor álljak fel, akkor a szabadság az szabaság. Nincs emailezés.

2022. aug. 11. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem várható el.

A berohangálás végképp nem.


Persze más kérdés, hogyha számít rá az ember, és nem megterhelés ez neki.

Pl. feleségem tanár, a nyári szünet tehát szabadság neki. Adminisztratív hiba miatt egy papírt tegnap tudott aláírni, amit június második felében meg kellett volna csinálnia a tankerületnek. Feleségem július folyamán sokat telefonálgatott ez ügyben. Hiába nem ő hibázott, az ő sorsáról volt szó, és akkor nyugodott meg, amikor elrendeződött.

De az, hogy figyelje, hátha random írtak neki valami hű de fontosat, az nem, szabi alatt nagyon nem várható el.

2022. aug. 11. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
És ha elutaztatok volna akkor mit csinálnak?
2022. aug. 11. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Alapból nem várható el.

De ha előre lehet tudni, hogy a szabadság alatt lesz valami sürgős vagy speciális ügy, ami nem igényel sok időt, és a munkaadó egyébként jó fej, akkor a munkavállalótól is elvárható némi rugalmasság, kivéve persze, ha technikailag nem megoldható (pl. bemenetel, ha elutazik, vagy ha nincs térerő, bár ilyen már ritka, de azért előfordulhat)

Minden eset más, erre nincs általános szabály

2022. aug. 11. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt olyan cégem, hogy gyakorlatilag 3 hetente 1 db szabadnapot adott, nagy-nehezen engedett 6! nap szabit ősszel, de azzal a feltétellel, hogy viszem magammal a laptop-ot, még külföldre is!

Fél év után otthagytam!

2022. aug. 11. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
51%

Engem szabadság alatt hívtak fel hogy eltűnt egy céges telefon.

Ültem a jacuzziban, felhívtam szolgáltatót, letiltottam a SIM kártyát és rendeltem másikat.

Mire visszamentem szabadságról minden ott várt a helyemen.

Nekem belefért.

2022. aug. 11. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

5ös, hasonló a helyzet nálunk annyi különbséggel, hogy nem történt semmilyen adminisztratív hiba.

Szóval pedagógus feleségem tölti a szabadságát és felhívják, hogy hát kéne egy papír aláírva holnapra. Aha. És ha el lennénk utazva vajh mit cisnálnának? Az ezzel töltött időt nyilván nem csúsztathatja le a munkából... nettó pofátlanság..

2022. aug. 11. 17:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!