Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szolgalmi út lezárása hogyan...

Csepregi21 kérdése:

Szolgalmi út lezárása hogyan lehetséges?

Figyelt kérdés
Nem lezárni akarok hanem éppen ellenkezőleg, a kertünkbe vezető gyalogút szolgalmi út már nagyon rég óta, a szomszéd telken a szélén halad keresztül, de úgy hogy a szolgalmi útnak a szélén le van merítve , a telken a hivatalos széle pedig a csatorna meder közepe lenne. A helyzet a következő , lezárta a csatorna széléig a telket, szolgalmi út nem használható, mit lehet ilyenkor tenni vele? Jelzem a másik bevezető út kb 4km kerülővel vezet be.

2022. aug. 13. 20:16
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Jegyző
2022. aug. 13. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy #1 írja, a jegyzőhöz kell fordulnod, ő kötelezi a szomszédot a szolgalmi jog helyreállítására.


Ha vagytok olyan viszonyban a szomszéddal, érdemes előtte megbeszélni a dolgot, akár úgy, hogy a szolgalmi út mellett te építesz egy kerítést, ami elválasztja azt az ő "privát" telkétől.

2022. aug. 13. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Hát olyan viszonyban nem vagyunk, mondhatni igazi fa..kalap. Viszont lényegében a privát kertje az le van kerítve, írtam is. Úgy kell elképzelni hogy adott a telek, hossza mindegy (vagyis hát csak a szolgalmi út hossza is ez lenne), szélessége kb 50méter telekhatártól a csatorna meder közepéig, ebből le van kerítve olyan 40 méter,a maradék lenne a 80cm szolgalmi út aztán az ártér, ami egyébként ki se látszik a mástól. Az volt a kifogása hogy ez az ő területe és bekeríti ha már megvette. Most jelenleg villanypásztorral van elkeritve ahol eddig a gyermekeimmel sétáltam, illetve valamennyi kertszomszed használt.
2022. aug. 13. 20:50
 4/9 A kérdező kommentje:
Elírtam, bocsánat. Ki se látszik a nádtól.
2022. aug. 13. 20:51
 5/9 A kérdező kommentje:
Annak megintcsak nem látom értelmét hogy akárhányszor arra megyek mindig elvágjam a villanypásztort, nem is tudom abból lehetne e nekem valamilyen problémám?
2022. aug. 13. 20:58
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

#5: Igen, a villanypásztor elvágásából lehet problémád, azt semmiképp ne tedd meg!


Mindenképpen beszélj a jegyzővel! Egyáltalán ez a csatornaparti, náddal benőtt szolgalmi út is elég furcsa, főleg, hogy vízállástól függ a járhatósága. Lehet, érdemes lenne a jegyző mellett egy ügyvédet is megkeresni a dologgal kapcsolatban.

2022. aug. 13. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem öntözőcsatorna,hanem amolyan csapadékvíz gyűjtő. Mondhatni azt is hogy kanális
2022. aug. 13. 22:15
 8/9 anonim ***** válasza:

A villanypászor elvágáva egyrészt veszélyes,(vagy áram alatt van, vagy nem, stb..) másrészt nem a tiéd, nem teheted meg.

Pásztort úgy szoktuk ellenőrizni, hogy teszünk rá egy zöld fűszálat, az vezeti az áramot, ha pattan az ujjad között, akkor be van kapcsolva.

Nekem gyerekként ezt tanították.

Itt a lehetőség, tanítsd meg te is a gyerekeidnek.

2022. aug. 14. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A legfontosabb kérdés ebben az ügyben, hogy a "szolgalmi jog" be van-e jegyezve a földhivatali tulajdoni lapon? Ha nincs, akkor nem szolgalmi jogról beszélünk, hanem "szokásjog"-ról. Erre viszont mondhatja a szomszéd, hogy mostantól nem járulok hozzá, hogy mások a telkemen keresztül közlekedjenek. Első lépésként a bejegyzés tényét kellene tisztázni. Azonban egyet tudni kell, hogy szolgalmi jogot csak úgy jegyez be a Földhivatal, ha mindkét fél hozzájárulását adta ehhez.
2022. aug. 14. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!