Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lakásbérlés esetén mi történik...

Lakásbérlés esetén mi történik ha megváltozik a tulajdonos?

Figyelt kérdés

Másfél éve béreltem egy lakást, egy hete tudom, hogy megváltozott a tulajdonos. Ilyenkor érvényben marad az eredeti lakásbérleti szerződés az új tulajdonossal is, vagy az ingatlan adásvétellel megszűnt a szerződésem?


(Ha valaki tud segíteni: ) A Ptk. melyik része vonatkozik erre az esetre?



2022. aug. 15. 10:06
 1/9 MDaniel98 ***** válasza:
100%
2022. aug. 15. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
43%
Megszűnt a szerződésed. Új szerződést kell írni az új tulajjal.
2022. aug. 15. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

#2 Nem, a szerződése nem szűnik meg a lakás eladásával.

A tulajdonos úgy adja el az ingatlant, hogy abban bérlő van - az ára is ennek megfelelően alakítható.

Az új tulajdonos azonban felmondhatja a bérleti szerződést és arra pont ugyanazok a feltételek érvényesek, mintha az előző tulaj akarná felmondani.

Ahogy az 1-es belinkelte, a bérleti szerződés felmondásának meg van a maga módja.

Az eladás előtt dönthet úgy a tulaj, hogy felmond a bérlőnek - betartva a felmondás szabályait és az új tulajdonos már üresen, bérlő nélkül kapja meg a lakást - vagy épp a tulajdonosváltás alatt kell a bérlőnek kiköltöznie. De ha nem teszi, akkor az új tulajdonos mondhat fel.

Olyan nincsen, hogy eladják a lakást és a bérlőnk ezzel megszűnne a szerződése.

2022. aug. 15. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
78%

Nekem három éve hasonló volt.Az új tulaj írt egy szerződést, de mielőtt a közjegyzőhöz mentünk volna,beállított két férfivel és közölte, hogy sajnos el kell mennem.

A kauciót visszaadta és kitessékelt.Két napig a folyosón volt sok cuccom,mire el tudtam vinni.

Nagy sumákok a tulajok,ígérgetnek...aztán..

2022. aug. 15. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Hogy jó tapasztalatot is írjak. Nekem is adták el a "fejem felől" a lakást. Épp akkor kezdtem volna el új albit keresni, amikor az új tulaj megnézte a lakást. Szerencse, hogy nem mozdultam. A régi tulajjal elszámoltunk, a szerződést felbontottuk, az új tulaj új szerződést hozott (az is teljesen korrekt volt), közjegyzőnél is voltunk. Mindez lezajlott pár nap alatt. Szinte semmit nem éreztem az egész eladásból.
2022. aug. 15. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

#5 Viszont ahogy leírod abból egyértelmű, hogy nem szűnt meg a szerződésed azzal hogy a tulaj megváltozott, ahhoz a régi tulajnak kellett előbb szerződést felmondania.

A kérdezőnek ez fontos válasz.

2022. aug. 15. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
68%
Ti szerencsések vagytok. El akarta adni alólam a lakást, de bérlővel nem akarták megvenni. Nem az én nevemen volt a villanyóra aztán lekapcsolgatta, hiába nyomtam vissza. Nem vártam meg a 30 napot, 2 nap múlva mentem új lakásba, ott normális a tulaj.
2022. aug. 15. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok,


köszönöm a válaszokat.

[link]

Itt a 6:340 (2) tartalmazza, hogy az új tulajdonos lép a bérbeadó helyébe.

Az első válasz sokat segített, köszönöm.


#4: Én úgy tudom amíg szerződésed (és fizeted) van, addig megillet bérlőként a birtokvédelem, tehát nem muszáj elmenned ha 30 férfi állít oda, akkor sem.


Egyébként a tulajdonos engem is hasonló módon keresett fel ("nem egyedül megyek"), de én nem hagytam magam. :( sajnos nagyon szomorú, sokkoló az egész. "Két napig a folyosón volt sok cuccom,mire el tudtam vinni.".. nagyon sajnálom.


Köszönöm a válaszokat.

2022. aug. 15. 14:07
 9/9 kovpet ***** válasza:
4: Miért nem hívtál rendőrt?
2022. aug. 15. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!