Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Hogyan lehet jogilag megfogni...

Hogyan lehet jogilag megfogni egy tisztességtelen tulajdonost, a lehető legkisebb rizikóval?

Figyelt kérdés

Lakom egy albérletben pár hónapja, amiről időközben kiderült, hogy lakhatatlan. A szomszéd lakás és az én lakásom között van egy rejtett ajtó, amiről sem a tulajdonos, sem pedig a szomszéd nem hajlandó tudomást venni. El szeretnék költözni onnan, de a szerződés értelmében, ha megteszrm, bukott a kaució.


A szerződés maga nagyon egyoldalúan fogalmaz, amit meg lehetne támadni. A papír csak a tulajdonos jogaira, és az én kötelezettségeimre tér ki, ennek a másik oldalára azonban nem. A lakásbérleti szerződésről a PTK is rendelkezik (1993. évi LXXVIII. törvény

a lakások és helyiségek bérletére, valamint az elidegenítésükre vonatkozó egyes szabályokról) minek értelmében engem megilletve az a jog, hogy a lakás lakható legyen, és a kötelezettség a tulajdonos részéről, hogy ezt nekem biztosítja. Az elrejtett ajtóval mindezt nettó megszegte, amivel elvileg neki vissza kellene adnia a kauciót a költözéskor.


Kérdésem, ha van egy kétes szerződés, és egy lakhatalan lakás - mondenom se kell, hogy - bunkó tulajdonossal, akkor nekem milyen lehetőségeim vannak fogást találni rajta, legalább a kaució visszaszerzése végett?



2017. szept. 19. 14:27
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ettől miért lenne lakhatatlan egy lakás?Mitől rejtett? Honnan derült ki,hogy ott van?Amennyiben zavar le kell zárni vagy lakatolni inntől a funciója megszünt.
2017. szept. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

azt az egyoldalu szerződést te aláirtad. tehát érvényes rád nézve.


ez a rejtett ajtó mi a csuda? és miért lett ettől lakhatatlan a lakás? Nem lehet befalazni egy gipszkartonnal?


Amugy meg mondd föl a bérletet ugy, ahogy a szerződésed szerint lehet, és keress másik lakást.


nem érthető a kérdésedből, hogy miért lakhatatlan a lakás? megnézted mielőtt kivetted?

2017. szept. 19. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg, hogy az bérleti jogviszony adózása rendben van-e, majd tedd el a visszakapott kauciót és elegánsan távozz. Mindezt CSAK akkor, ha már semmid nincs a lakásban.
2017. szept. 25. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"Kérdezd meg, hogy az bérleti jogviszony adózása rendben van-e?"


Amire azt fogja mondani semmi közöd hozzá.Egyébként mindegy is,a tárgyévet követő évben kell beírni a bevallásba így ezzel a fenyegetőzéssel szeptemberben kitörölheted a se..edet :-) Egyébként az a 16% nem a világ,pláne ha belekalkulálja béreti összegbe...

2017. szept. 25. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!