Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hibásan jártak el a rendőrök...

Hibásan jártak el a rendőrök a mozgássérült kártyám miatt?

Figyelt kérdés

Ez nem mai eset viszont nemrég történt a pólus parkolójában álltam mozgáskorlátozott helyen az öcsém kártyájával (én szoktam szállítani) és mikor ki álltam a helyről és elindultam a rendőrök félre állítottak és bevittek hivatalos okmánnyal való vissza élésért az (autót nem hagytam el csak leparkoltam utána kiálltam 20 percel később) de menet közben nem állíthatnak volna meg egy volt parkolásért vagy azért mert kint volt a kártya menetközben igaz? Szeretném tudni mert emiatt rabosítottak és nem szeretnék egy hibás eljárás miatt priuszt.

A válaszokat előre is köszönöm!



2022. aug. 16. 14:59
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat!

Nem szebbítem a történetet leparkoltam a mozgás korlátozott helyen a kártya egy kártyatartó rekeszben volt nem szoktam kivenni mert az öcsémmel szoktam utazni általában a rendőrök a parkolóban egy sorral arrébb álltak ki álltam a helyről elindultam és akkor fényszóróval beálltak elém és azt mondták mivel nincs mellettem az öcsem jogosulatlanul használom és be kell vigyenek az őrse aztán bevittek kihallgattak hogy miért én viszem az öcsémet elmondtam hogy nekem van csak autóm és jogosítványom és megszokásból megálltam a helyen 30 percet ültem az autóban és elmentem amikor bevágtak elém és bevittek nem szépítek semmit hibás vagyok mert úgyis elkövettem valami szabálysértést de szerintem nem számit közokirat jogosulatlan használatának.

2022. aug. 16. 19:59
 12/15 anonim ***** válasza:
50%

Nem szabálysértés, bűncselekmény. Konkrétan közokirat-hamisítás.


BTK 342. § (1) Aki


a) hamis közokiratot készít, vagy közokirat tartalmát meghamisítja,


b) hamis, hamisított vagy más nevére szóló valódi közokiratot felhasznál,


c) közreműködik abban, hogy jog vagy kötelezettség létezésére, megváltozására vagy megszűnésére vonatkozó valótlan adatot, tényt vagy nyilatkozatot foglaljanak közokiratba,


bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


Nyilván első bűntényesként pénzbüntetéssel megúszod.

2022. aug. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm utána néztem és beszéltem az ügyvédemmel is az őrsön azt mondták ügyészi megrovást is kaphatok mivel nem én vettem át a kártyát és így tájékoztatva se voltam a helyes használati módról
2022. aug. 16. 21:55
 14/15 A kérdező kommentje:
Felfüggeszteték feltételesen az ügyet hálistennek
2022. szept. 25. 13:45
 15/15 anonim ***** válasza:
#14 Ez jó hír.
2022. szept. 25. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!