Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szülőtartás: ha többen vagyunk...

Szülőtartás: ha többen vagyunk testvérek, de csak nekem van hivatalos jövedelmem, akkor az egész rám szakadhat?

Figyelt kérdés
Alapos okom van azt feltételezni, hogy ez nálunk aktuális lesz, de nem mindenre kaptam választ ezzel kapcsolatban. Az a félelmem, hogy a szüleim szülőtartást fognak követelni rajtam/rajtunk. 5-en vagyunk testvérek, így nekem az tűnne logikusnak, ha ezt elosztva kellene fizetni, viszont csak nekem van hivatalos munkahelyem, testvéreim feketén dolgoznak, gyesen vannak, stb, sose volt igazi munkahelyük, nem is lesz, igazi egyszerű család vagyunk, csak én tanultam. Az a kérdés, hogy ha erre kerülne a sor, akkor szélsőséges esetben akár egyedül tőlem is kérhetnék ezt, ha a testvéreimnek nincs igazán jövedelmük? Olvastam, hogy akár a jövedelmem felét is elvehetik. Elvehetik akkor is, ha bár lenne más is a családban, aki "tartozna nekik" szülőtartással, de nem tud fizetni? Azaz rám húzhatják az egészet? Ők meg éldegélnek tovább, ahogy eddig és "megússzák" ezt? Pl abban benne lennék, hogy mindenki adjon 50 ezret és 250ből meg a nyugdíjukból élhetnének vidáman, de egyik tesóm se lenne benne, biztosan nem. Ha pedig ezt a szélsőséges példát nézem, akkor tőlem akár 250 ezret is elvehetnek, ha tényleg rám marad.

2022. aug. 31. 18:07
 1/8 anonim ***** válasza:
50%
Sajnos az élet nem igazságos. A lusta ember mindíg jobban jár. Ld. nemnaptólbarnák.
2022. aug. 31. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Segíteni lehet úgy is, ha a testvérek beosztják egymás között, ki mikor menjen segíteni ellátni őket. Nem csak pénzzel lehet hozzájárulni ahhoz, hogy a szülők megfelelő ellátást kapjanak koruknak, egészségügyi állapotuknak megfelelően.
2022. aug. 31. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ők a pénzt fogják kérni, tudom. Ez így lesz. Csak nagyon igazságtalannak tartanám, hogy csak nekem kelljen fizetnem - nyilván többet, mintha elosztva fizetnénk - mert nekik nincs pénzük (hivatalosan)
2022. aug. 31. 18:43
 4/8 anonim ***** válasza:
Valamelyik testvéred a kétkezi munkát tudja felajánlani ők nem háríthatják el. A lényeg, hogy ne maradjanak segítség nélkül, ha olyan elesettek. Mi az, hogy a pénzt fogják kérni?
2022. aug. 31. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Alapos mérlegelésre kerül az érintett felek jövedelmi helyzete ilyen esetben, biztos vagyok benne, hogy ilyen összeg megfizetésére nem fognak kötelezni.


250 ezer forint (+ írod, hogy nyugdíj is van) két személyre ugyan nem épp világrengető összeg, de rengetegen vannak, akik még ennyiből sem gazdálkodhatnak öregkorukban.

2022. aug. 31. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Hány évesek? Mennyi a nyugdíjuk?
2022. aug. 31. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Egyrészt ez nem gyerektartás, ilyen összeget nem fognak elvenni. Van aki Negyvenezerből él, ha neki elég, akkor itt sem várható el, hogy olyan színvonalon éljen, mint előtte. A testvérek részéről pedig, ha nem tudnak anyagilag hozzájárulni, akkor járuljanak hozzá munkával. Te fizetsz, ők meg gondozzák például.
2022. szept. 1. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha van házastárs, akkor neki kell eltartania. Egyébként megállapítanak egy megélhetési költségszintet, ha azt nem ér el a bevételük, akkor csak a kipótolásig ítélnek meg.

Egyébként saját megélhetésed kárára nem tartathatják el őket, mivel nem gyerektartás. Ill. a testvéreknek igazolniuk kell a bevételeiket, így nem számít, hogy be vannak-e jelentve.

2022. szept. 1. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!