Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy jogszabály egy pontjáról...

Egy jogszabály egy pontjáról honnan tudhatom meg, hogy mikor lépett hatályba? Azt tudom, hogy nemrég még máshogy szólt az a mondat.

Figyelt kérdés

2022. szept. 1. 15:05
 1/5 anonim ***** válasza:
A jogszabály mikor lépett hatályba azt nézd meg. Vagy hogy egy adott pont volt-e módosítva, ezeket tartalmazza a jogszabály.
2022. szept. 1. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
njt.hu-n megtekinthetőek a jogszabályok korábbi állapotai.
2022. szept. 1. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha én keresek valamit, akkor a net.jogtar.hu oldalait szoktam nézni, mint most ezt:

[link]

Ezen az oldalon tudsz váltani a jelenleg érvényes törvény szövege és aközött, ami már el van fogadva változás, de még nem lépett életbe. "Váltás a jogszabály következő időállapotára (2023.I.1. -)"

A szövegben jelzik ha volt változás az eredeti szöveghez képest: "2. § (1) * " - a * a jelölés, és *-nál az egérrel láthatod, hogy a változás milyen jogszabály alapján jött létre és mióta hatályos.

A régebbi szöveg már problémásabb, ha azt szeretnéd tudni, hogy előtte mi volt a hatályos törvény vagy rendelet szövege, azt nehezebb megtalálni. Azt kell kideríteni hogy a jogszabály módosítása előtt mi volt a szöveg, vagyis vagy a közlönynek kell megkeresni azt a számát amiben az eredeti megjelent, vagy a korábbi módosítás - netán a parlament.hu oldalán lehet megtalálni a törvényt, de ehhez tudni kell melyik napon fogadták el. De neked nem hiszem hogy ez kellene.

Vagy lépj be a net.jogtar.hu oldalára és ott keresd meg a jogszabályt ami érdekel, vagy egyszerűbben: írdbe a keresőbe a törvény címét vagy tartalmát (én azt írtam, be, hogy "oktatás törvény" majd keresd meg a felsorolásban a netjogtar oldalán felkínált oldalt és lépj rá!

2022. szept. 1. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

njt-n sikerült, köszönöm #3!


#4: net.jogtárban addig sikerült, hogy a csillagnál felhozott egy buborékot, mely kiírja, mely régebbi kormányrendeletek módosították, de azokra hiába kattintok, itt elakadtam.

2022. szept. 1. 20:03
 5/5 A kérdező kommentje:
#4 akkor nem is kellene arra kattintanom, csak nekem ott a buborékban a hatályosságot nem írja ki.
2022. szept. 1. 20:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!