Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért írnak bele szerződésekbe...

Miért írnak bele szerződésekbe sokszor olyan dolgokat, amit a jogszabályok kogens módon szabályoznak?

Figyelt kérdés
Két magánember közötti szerződés esetén megvan az értelme: legyen egyértelműen rögzítve, mit lehet és mit nem, ill. mi az ami nem képezheti később sem vita tárgyát. Sokszor viszont nagyvállalatok egymás közötti szerződéseibe is bekerülnek ilyen kitételek.

#szerződés szövegezés
2022. aug. 24. 19:50
 1/4 anonim ***** válasza:
95%

Nagyvállalatok esetében végképp fontos lehet. Pl két különböző országban van a székhelyük, nagyon nem mindegy, hogy melyik jogrendszerét tartják érvényesnek. Mely ország bíróságán fog eldölni egy vitás kérdés. Lehet, hogy a két ország jogszabálya pont eltérő módon szabályoz valamit.

Na meg, ha rögzítenek valamit a szerződésben, és idő közben változik a jogszabály, mondjuk megengedőbb lesz, de nem tiltja a szigorúbb előírások alkalmazását, akkor továbbra is az eredeti szerződés szerinti az érvényes.

2022. aug. 24. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem írtam be a kérdésbe, hogy belföldi szerződésekre vonatkozik, de igazad van. A második bekezdést is köszönöm, erre - nem jogászként - nem gondoltam.
2022. aug. 25. 08:06
 3/4 anonim ***** válasza:

"mondjuk megengedőbb lesz, de nem tiltja a szigorúbb előírások alkalmazását, "


LOL :)))))))))

2022. aug. 25. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az ok általában az, hogy a szerződő felek ne hivatkozhassanak olyasmire, hogy jaj, én azt nem tudtam.


Ha bekerül egy hatályos jogi formula a szerződésbe és azt aláirja mindkét fél, akkor utána bármelyik mehet panaszra jakabhoz, pálhoz, vagy akihez akar.

2022. aug. 25. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!