Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Megvert a 16 éves fiam, a...

Megvert a 16 éves fiam, a vele egyidős haverjai pedig uszították is jobban csinálja, ma az orvos közölte hogy 8 napon túlgyógyuló a sérülés, zúzúdás is van, hogyan tovább?

Figyelt kérdés
Csupán azért mer megmondtam hogy meddig maradhatnak egy házibulin.

2022. szept. 5. 09:49
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nos, feljelentés q gyerek ellen és mehet szépen állami gondozasba.
2022. szept. 5. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%

Az eset előtt volt valaha erőszak a családban?


Úgy tudom, ha 8 napon túli a sérülés akkor automatikus a feljelentés. Javítsatok ki ha tévedek.

2022. szept. 5. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
97%
Valóban, az orvos hivatalból köteles feljelentést tenni. Más kérdés, hogy ha a kérdező elmondta, hogy a saját, 16 éves gyereke verte meg, és nem akarja, hogy következménye legyen, el fog tekinteni ettől.
2022. szept. 5. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
52%

Nekem itt valami nem kerek.

Először is a nickname férfira utal. Tehát az apát megverte a fia? Bocs, de ezt nem hiszem el.

De még azt is nehezen hinném el, hogy az anyját. Azt esetleg igen, hogy ha bedrogozott állapotban veszekedés kezdődik, akkor megüti az anyját, na de józanon, mikor meg akartok valamit beszélni?

És akkor még azt se értem, hogy a haverjai miért voltak ott. Egy házibuliba menetelt otthon szokás megbeszélni családi körben, nem az utcán, a haverok gyűrűjében.

És persze egy ilyen szélsőséges cselekedetnek sok-sok előzménye kellett, hogy legyen. A gyereket szeretni is kell, de fegyelmezni is. És mindezt kicsi kortól, mert kamaszkorban már nem tudod helyre hozni, amit addig elrontottál.


Ha nem kamu a kérdés, akkor tedd azt, amit 1-es javasolt.

De tudd, hogy mostani viselkedése alapvetően az elrontott nevelésnek köszönhető, vagyis neked és feleségednek.

2022. szept. 5. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
69%

4!


Először is szemellenzos gondolkodásra vall, ha szerinted férfit nem verhetetlen meg a gyereke.

Masodszor van olyan is, hogy a 16 éves gyerek jobb fizikummal rendelkezik, mint az apja. Sőt, olyan is van, hogy egy felnőtt simán lefagy egy váratlan helyzetben, ergo meglehet, hogy még se tudott moccanni a döbbenettől.

Harmadszor simán lehetséges am, hogy a házibuli náluk volt, ahogy az is, hogy tőlük mentek együtt a barátokkal mashova.

Végül előzmény épp nem szükséges, simán lehet villogas meg nagy fiút játszás a haverok előtt.

2022. szept. 5. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező! Ezt első sorban neked kell eldönteni hogy jogi útra tereled e a dolgot vagy sem, de ha már idáig fajul egy szülő - gyermek kapcsolat akkor mindenképpen lépni kell és szakembert bevonni.
2022. szept. 5. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a "jobban csinálja" alatt azt érti, hogy orvosi leletet csináltatott, és most a szülő van bajban, amiért fegyelmezi a gyerekét.
2022. szept. 5. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
78%

Kedves Kérdező!


Írok privátban, ha kell segítség keressen. Ha van rá lehetőség kérem beszéljük meg név nélkül a dolgokat.


Én 20 éve vagyok rendőr, a szakterületem a gyermekek gondozása, családon belüli erőszakok.


Azt mindannyian tudjuk semmi nem történik ok nélkül.


Teljesen mindegy hogy a szülő anya vagy apa és NEM SZÉGYEN az ha nem védte meg magát. Az is felmerülhet, hogy valójában azért nem állt ki vele és eltűrte mert annyira szereti gyermekét.


Valamint ez sem mellékes:

A jogban az ártatlanság vélelme alkotmányos alapelv, amely szerint senki sem tekinthető bűnösnek mindaddig, amíg a büntetőjogi felelősségét a bíróság jogerős határozata nem állapította meg. Az ártatlanság vélelme a bűnösség vélelmének tilalma.


Nem szeretne belefolyni, elhárást indítani ebből mint szülő saját felelőssége/joga.


Ha bármiben segíthetek kérem írjon!


Üdvözlettel: Kovács Miklós

2022. szept. 6. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!