Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lakasberleti szerzodes megszun...

Lakasberleti szerzodes megszunese eseten hogyan lehetseges a birtokba visszaadas?

Figyelt kérdés

Mi a teendo akkor ha a tulajdonos nem elerheto (hivatalos levelet nem vesz at), es nem reagal a kulcs visszaadasara tett megkereseseimre? Ilyenkor hogyan lehet a birtokba visszaadast megoldani?

Nekem ugy tunik, mintha szandekosan nem akarna talalkozni, sem kommunikalni.



#Lakasberleti szerzodes megszunese
2022. szept. 12. 06:04
 1/5 Fsms ***** válasza:

Emlékeim szerint legalább kétszer kell elküldened tértivevényesen, utána beáll a kézbesítési vélelem.

[link]


Ha biztosra akarsz menni, keress meg egy ügyvédet, és küld neki felszólítást.

2022. szept. 12. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Él még a tulaj? Vagy lehet, nincs olyan helyzetben, hogy válaszoljon. Persze ezeket biztos jobban tudod. Csak egy ötlet.
2022. szept. 12. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Persze, hogy él.

Más leveleket átvesz, csak a tőlem (meg a NAV-tól) származókat nem.


2: Tudod én csak attól félek, hogy ha nem adom (vagy nem tudom átadni) át a kulcsot, akkor valamilyen jogot formál további bérleti díjakra, vagy közműdíjakra.

2022. szept. 12. 11:09
 4/5 anonim ***** válasza:
Ahogy az első válaszoló írta. Ügyvéd.
2022. szept. 12. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. :)

Végül is megoldódott a probléma. Az ügyvédi megkeresésre rögtön reagált a tulajdonos, így vissza tudtam adni a kulcsot, és meglepően gyorsan ment a papírmunka is.


(Az ügyvéd is azt mondta amitől én tartottam, hogy valószínűleg arra ment ki a játék, hogy fizessek még egy havi rezsit, (törtrész) bérleti díjat, arra hivatkozva, hogy még nálam volt a kulcs, tehát én felelek "mindenért". Egy hónapos huzavona volt sajnos amíg megoldódott a dolog.)

2022. szept. 20. 12:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!