Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mire számìthatok,meddig...

Mire számìthatok,meddig húzòdik el a munkaügyi per a törvényszéken?

Figyelt kérdés
Röviden összefoglalva április òta dolgozok/dolgoztam egy cégnél.Ahol nem kaptam fizetésr,mikor rákérdeztem a fizetésre május közepén,akkor lecsapták a telefont és azòta nem halottam ròluk.Eddig a Munkaügyi Felügyelet járt el,ma kaptam meg a határozatot,amiben nekem lett igazam,a tényállás is részletesen le lett tisztázva,de viszonr a cég nem vete át,ìgy a következő lépés a bìròság.meg van minden bizonyitekom ami kell munkaszerzodes,tanuk,munkakör leìrása plusz a Munkafelügyeleti Hivatal határozatai.Mégis mire számìtsak,kb mennyi idő mire lesz itélet? Az igaz,hogy 2-3 év?

#Munkaügyibper
2022. szept. 12. 14:48
 1/9 MDaniel98 ***** válasza:
1 év körül biztos lesz.
2022. szept. 12. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A jelenleg hatályos polgári perrendtartás elviekben arra törekszik, hogy az ügyek minél hamarabb befejeződjenek.

Mivel ez polgári per, a bizonyítékokat a peres feleknek kell szolgáltatni az ügyhöz - minél több a bizonyíték, annál hamarabb lehet konkrét tényállást felállítani, ezáltal döntést hozni.

De még ezek ellenére is van jogilag lehetőség az időhúzásra, amit az alperes biztosan megkísérel majd.

Javaslom, hogy minden lehetséges bizonyítékot tényszerűen és egységesen bocsássatok a bíró rendelkezésére - úgy, hogy ne maradjon észszerű kétely abban, hogy nincs esetleg igazad (mivel azt kihasználhatja a másik fél).


legjobb esetben egy tárgyalás alatt ítélet születhet, ha minden a helyén van és az alperes nem akar időt húzni.

Ami releváns, az néhány hónap lesz, legrosszabb esetben 1-2 év.

2022. szept. 12. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Jó pár év.
2022. szept. 12. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen a bizonyìtékok megvannak lepecsételt munkaszerzòdés;munkakör leìrás,e-mailek,tanúk és a Munkaügyi Felügyelet határozata a tényállás leìrásával.De viszont a Munnafelügyelettől a 4 hònapos eljárás során egy levelet se vettek át,még a határozat is visszament "nem kereste"jelzővel.Bár nem biztos,de elképzelhető,hogy a bìróságtòl sem veszik át a leveleket,ìgy nem fogják tudni mikor lesz a tárgyalás,ezért tartok tőle,hogy nem-e fog elhuzòdni,ha nem jelennek meg a tárgyaláson
2022. szept. 12. 18:22
 5/9 anonim ***** válasza:

2. vagyok


Nem fog, mivel ha tudatosan mellőzik a pert, akkor bírósági meghagyással kötelezni fogja őket a bíróság arra, hogy az általad követelteket teljesítse (a tényállás vizsgálata nélkül).

2022. szept. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A 2‐es válaszoló igazát tudom alátámasztani,nem húzódik el a per,ha minden tiszta egyből a bíró előtt.Felperesként beadtam minden bizonyítékot,ami az én igazamat támasztja alá,az alperes ezzel szemben csak hablaty szövegekkel próbálta kimosni magát,1 tárgyalást tartottak,így kb. fél lett ebből az elsőfokú döntésig a beadástól számítva,a következő a határozathozatal lesz...kíváncsi vagyok mi lesz a döntés..
2022. nov. 15. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Előző vagyok:Fél év lett
2022. nov. 15. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Hàt èn a bizonyítèkokat beadtam szeptemberben,amikor a kèrdèst feltettem.A perlevèlre a cèg nem reagàlt semmit/illetve àt se vettèk.Azòta sincs mèg semmi se vègzès,se tàrgyaöàs
2022. nov. 18. 22:48
 9/9 anonim ***** válasza:
És van ügyvéded?Az mit mondott?
2022. nov. 19. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!