Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az egyházi iskolákban is 18...

Az egyházi iskolákban is 18 fok lesz?

Figyelt kérdés
Most kijött egy új törvény vagy kormányrendelet, amely szerint az általános iskolákban 20, a középiskolákban 18 fok lesz. Ez csak az állami iskolákra érvényes, vagy az alapítványi és egyházi iskolákra is? (Rég voltam már iskolás, nem is dolgozom ott, és nincs gyerekem, csak sajnálom egy kicsit a szegény iskolás gyerekeket. Nem rajtuk kellene spórolni.)

2022. szept. 20. 21:14
 1/4 anonim ***** válasza:
95%

Értelemszerűen az alapítványi és az egyházi iskoláknak saját kasszájuk van, nem az állam fizeti a rezsit, így ők annyira fűtenek, amennyire akarnak, vagy éppen tudnak.


Ezért nem mondták be például, hogy a templomokban is fűtéskorlátozás lenne, mert ugye azok is közintézmények, csak nem állami fenntartásúak.

2022. szept. 20. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Sejtettem, hogy így van, de még sehol nem láttam ezt leírva, nem hallottam még kimondva, ezért nem voltam benne biztos. Köszönöm a választ, így már biztos vagyok benne.
2022. szept. 20. 21:21
 3/4 anonim ***** válasza:
74%
Nem kiséred figyelemmel a fejleményeket. Már kiderült, hogy a megadott érték a megkövetelt minimum hömérséklet. Akinek van pénze az füthet rendesen is akár. Mint tudjuk, az egyházi iskoláknak van.
2022. szept. 20. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk úgy tűnik igen, és úgy is kommunikálták, mintha ez lenne itt is a szabály. Pedig abban biztos vagyok hogy az egyház a fenntartó. Viszont az érződött, hogy így is épphogy fizetni tudják majd a rezsit.
2022. szept. 20. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!