Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kötelező tárgyalásra menni?

Kötelező tárgyalásra menni?

Figyelt kérdés
A nyáron fizetés nélkül távoztam a boltból, a bevásárlókocsiban a cucokkal, egy hét múlva meghallgattak a rendőrök de csak szabálysértés miatt és azt mondták feljelentenek és bíróságra adják az ügyet. A rendőrségen vallomást nem tettem, azt mondtam nekik, hogy majd a bíróságon beszélek. Tegnap jött egy idézés, hogy lopás szabálysértés miatt egy hónap múlva tárgyalásra jelenjek meg. Meglepő, hogy nem bíró írta, hanem bírósági titkár. Kötelező megjelenni? Ápoló vagyok, pont be vagyok aznap írva dolgozni.

2022. szept. 24. 20:27
 1/8 anonim ***** válasza:
96%
Yes
2022. szept. 24. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
98%
Nem kötelező. Előállítanak és kiszámlázzák.
2022. szept. 24. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Jobb ha szabadnapot kérsz és magadtól mész ha a kollégák előtt bilincsben visznek el az nagyon ciki tud lenni.
2022. szept. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
54%

A bíró eldönti hogy akar-e neked olyan kérdést feltenni amit mindenképpen hallani szeretne. Ha úgy gondolja igen akkor a következő tárgyalásra szépen elő fognak vezetni + kapsz érte bírságot is. Ha nincs ilyen témakör, akkor a rendelkezésére álló bizonyítékok alapján fog dönteni, de az álmoskönyvek szerint nem túl jó ómen ha a vádlott nem jelenik meg (nem lesz a bíró elnézőbb, sőt!).

Egyébként ha nem jó neked az időpont akkor lehet kérni kérelmet más időpontra, de megfelelően alá kell támasztani a miértet.

Amúgy bocs de hülye vagy, hogy nem tettél vallomást - ez szintén rossz pont. Ha vétlen vagy akkor vallomást kell tenni! Saját magad fosztod meg a védekezés lehetőségétől. Ha kisebb súlyú az ügy és őszinte, beismerő, feltáró jellegű vallomást teszel lehet bírósági ügy sem lett volna hanem megúszod egy ügyészi megrovással, vagy peren kívül kapsz egy "standard" szab.sértést és kész.

2022. szept. 24. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 qkker1 ***** válasza:
100%

"Ha vétlen vagy akkor vallomást kell tenni! "


Ebből nem azt szűrném le, hogy vétlen volt!


"A nyáron fizetés nélkül távoztam a boltból, a bevásárlókocsiban a cucokkal,"

2022. szept. 24. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem vagyok vétlen, a kamera mindent felvett. Egyébként van egy határozat, hogy az iratokat meg lehet tekinteni teljes terjedelmében, vagy kérni. A kamerafelvételt nem lehetne megtekintenem, vagy kérni, hogy írják ki nekem adathordozóra? Ha az iratok járnak, akkor gondolom a felvétel is. És ez nem bűneset, csak szabálysértés, és nem bíró aki az ügyet kezeli, hanem bírósági titkár.
2022. szept. 24. 22:38
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

#6 bíró fog ítéletet hozni nem bírósági titkár, de a bíró munkáját a titkár segíti, nem a bíró fog idézéseket küldözgetni hanem a bíró megbízásából a titkár akinek kiadta feladatba.

Ha behívat a melóhelyeden a nagyfőnök ott sem ő hív fel személyesen hanem a titkárnője, de beszélni már a főnökkel fogsz.

2022. szept. 24. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
42%

De, persze, kiírják neked pendrive-ra vagy más adathordozóra - kérésednek megfelelően - a kamerafelvételeket. Hogyne. Egyéb kérés esetleg?

Minek kéne neked amúgy? Nekik bizonyíték, te meg magadtól is tudod, hogy loptál.

2022. szept. 26. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!