Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi a felháborító abban ha a...

Mi a felháborító abban ha a cég nem ül le a szakszervvel éves béremelési tárgyalásra? Kötelező lenne évente bért emelni?

Figyelt kérdés

Olvasom egy portálon hogy egy szakszerv vezetője felháborítónak találja hogy a cég vezetése nem ül le éves béremelési tárgyalásra a szakszervvel.

Majd hozzáteszi hogy nincs olyan megállapodás a cég és a szakszerv között amely erre kényszerítené, vagyis az éves bértárgyalás opcionális,

Ennek fényében nem értem mi ok a felháborodásra? kötelező lenne évente emelni? És ha nem emel akkor mi van?

Én nem kaptam emelést évek óta mégse háborgok. Háboroghatok ugyan de mi eredménye lenne semmi.

Nem jár az emelés, az nem jog, ha adják az tök jó, ha nem adják hát ez van!


Nem így van?


2020. jan. 27. 11:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Tehát ha te meghunyászkodsz, akkor nehogy már más merjen megszólalni. Értjük a logikát.
2020. jan. 27. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A cégnek joga van nem emelni, de a szakszervezetnek is joga van ezért haragudni. Illetve ha jól értem nem a nem emelést tartják felháborítónak, hanem azt, hogy nem ülnek le velük tárgyalni.
2020. jan. 27. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

A kettő nem elválasztható. A cég se hülye bár a szakszerv millió dolog miatt le akarhat ülni az asztalhoz de így év elején tudja a cég pontosan mit akar a szakszerv még ha ezt ki nem is jelentették.

Tudja a cég bért akarnak emeltetni és mivel a cég idén nyilván egy fillért se akar adni így le se ül. Mit is mondhatna?

mert ha a szakszerv 10 %-ot akarna a cég meg 5%-ot adna még a végén meg is állapodnának. De így hogy a cég semmit se akar adni így miről is tárgyaljanak inkább le se ülnek.

2020. jan. 27. 12:01
 4/7 anonim ***** válasza:
78%

Egy szakszervezet a munkások érdekeit képviseli.

Ha nem ülnek le velük tárgyalni - bár jobban tennék - akkor sztrájkolnak.


En nem hagynám addig fajulni a dolgot. Egyetlen egy autoipari beszállító le tudja bénítani az iparágat. Ebben a globalizált világban úgy össze vannak fonódva a cégek, hogy ha az egyiknek fáj valahol valamije, akkor azt a 16. is megérzi. Dominó effektus.


'Just in time' folyik a gyártás (raktározás draga, nem a szemétdombra gyártanak) így mindennek idöben kell a lehetö legjobban müködnie.

Kiesik az a beszallito, amelyik a lökháritokat gyartja, megáll az egész sor.


A munkáltató részéröl én ezt nem kezelném ilyen fél vállról.



Egyébként megadnád a linket?

2020. jan. 27. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
77%
Szia Balázska :)
2020. jan. 27. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
79%

Linket dobjál!


Ha mondjuk, egy sm keres nettó 200 000-at, nincs miről tárgyalni!

2020. jan. 27. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

"egy sm keres nettó 200 000-at, "


Annál többet már most emelés nélkül is megkap.

És akkor itt álljanak is meg?

2020. jan. 27. 17:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!