Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kötelező el menni a hagyatéki...

Kötelező el menni a hagyatéki tárgyalásra?

Figyelt kérdés
Édesapám halt meg nem tartotuk a kapcsolatot.kaptam levelet hogy mikor hol lesz a tárgyalás és mennyit kell fizetni érte,.kötelező elmennem?mi lesz ha nem megyek le zajlik nélkülem?
2011. ápr. 2. 17:06
 1/6 anonim ***** válasza:

lezajlik nélküled is


de nyugodtan elmehetsz

semmi extra

voltam már többször ilyenen

2011. ápr. 2. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem kell fizetni semmit. De ha örököltél,akkor jobb,ha ott vagy. Nyilatkoznod kell,hogy megtartod az örökséget,vagy lemondasz róla. Ez akkor lényeges,ha az apukádnak több adóssága volt,mint amennyit örököltél.

Valószínű,hogy örökös vagy,azért hívnak a tárgyalásra.

2011. ápr. 2. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

ha öröklsz, fizetned kell közjegyzői munkadíjat

(akkor is, ha nem mész el)

2011. ápr. 2. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
És ha adósság van bőven és nővérem el megy én nem és ő le mond mindenről akkor azt én kapom meg mivel nem voltam ott?
2011. ápr. 2. 17:53
 5/6 anonim ***** válasza:

nővéred leszármazója (gyermeke) kapja

ha nincs leszármazója, akkor te öröklöd


bizony!

ezért el kell menni


tehát ha a hagyaták nagyobb része adósság

akkor el kell menni

és vissza kell utasítani az öröklést

2011. ápr. 2. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

polgári törvénykönyvből idézet


Az örökség visszautasítása


674. § (1) Az örökös az öröklés megnyílta után az örökséget visszautasíthatja. Az államot mint törvényes örököst az örökség visszautasításának joga nem illeti meg.


(2) Az örökös külön is visszautasíthatja


a)


b) a mezőgazdasági termelés célját szolgáló föld, a hozzá tartozó berendezés, felszerelési tárgyak, állatállomány és munkaeszközök öröklését, ha nem foglalkozik hivatásszerűen mezőgazdasági termeléssel.


(3) A feltételhez vagy időhöz kötött, a megszorítással tett, valamint a meg nem engedett részleges visszautasítás érvénytelen.


675. § (1) Ha az örökös az öröklés megnyílta után a visszautasítás jogáról kifejezetten vagy hallgatólag lemondott, az örökséget többé nem utasíthatja vissza.


(2) A visszautasítás jogáról való lemondás a hagyatéki eljárásra illetékes közjegyzőnél tett bejelentéssel történik.


(3) A visszautasítás jogáról való lemondásnak kell tekinteni az örökség olyan birtokba vételét vagy a hagyatékra vonatkozó egyéb olyan cselekményt is, amelyből az örökösnek az örökség elfogadására irányuló kétségtelen akarata tűnik ki. Lemondásnak minősül az is, ha az örökös a közjegyző által bármely érdekelt kérelmére kitűzött határidő alatt nem tesz az örökséget visszautasító nyilatkozatot.

2011. ápr. 2. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!