Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Rendszeres áramszüntekért...

Rendszeres áramszüntekért lehet-e kártérítést igényelni a szolgáltatótól?

Figyelt kérdés
Számítógépet használok otthon. Faluban lakom. Esős rossz időben szinte mindig elmegy valamikor az áram a legváratlanabb pillanatokban, de úgy hogy 1 mp-re! Elmegy és már rögtön vissza is jön. De a számítógépemnek ez elég, hogy nem szabályosan legyen leállítva. Ebből egyszer akár adatvesztésem is lehet. Szerintem nem azért fizetjük a borsos villanyszámlát, hogy ilyenek megtörténhessenek.
2022. szept. 30. 09:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld meg, de szerintem lehetetlen. Az előre bejelentett áramszünetnél meg pláne.
2022. szept. 30. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
77%
Nem, mert azt nem vállalja senki, hogy sosem lesz áramszünet. Vehetsz szünetmentes áramforrást, vagy laptopot aksival.
2022. szept. 30. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Vis maiorra fog hivatkozni, nem sok esélyed van. Vegyél egy szünetmentes tápot, egyszerűbb, mint idegeskedni és olcsóbb, mint perelni az áramszolgáltatót.
2022. szept. 30. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nem nyernéd meg a kártérítést, még akkor se, ha bíróságra vinnéd az ügyet.

Rádugnának a hálózatodra egy mérő-rögzítő készüléket, ami ugyan mérné és rögzítené az áramkimaradásokat, ám okos emberek úgy írták meg a áramszolgáltatási szerződést, hogy az ilyen kimaradások is még bőven bele férjenek.

2022. szept. 30. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Tudom mit érzel. 3 havonta megy szét a router emiatt a szüleim házában.

Nem lehet mit kezdeni vele. Az internetszolgáltató cseréli.

A gép meg.. Hát, ez van.

2022. szept. 30. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Most ezt nem értem, vagy 50 éve léteznek szünetmentes tápok
2022. szept. 30. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Melyik falu ez? Csak hogy ne költözzek oda.

Egyébként legfeljebb összefogással lehetne szerintem, mármint, hogy más lakókkal együttesen fellépni. De akkor is sztem gáz, ha egy kis esőtől elmegy az áram. Ott valami nem kóser.

2022. okt. 1. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!