Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Volt már olyan, hogy az...

Volt már olyan, hogy az általatok tulajdonolt lakás előző tulajdonosa miatt kerültetek bajba?

Figyelt kérdés

Én most ilyen helyzetben vagyok, tegnap hajnalban (4 órakor!) dörömbölt a rendőrség, és a lakás előző tulajdonosát keresték, és az informatikai eszközöket akarták lefoglalni. Szerzői jogok megsértése miatt nyomoznak, és ezt a címet kapták, többet nem tudtak mondani.


Szerencsére az orruk alá tudtam dugni az adásvételit, és elmentek.


Számíthatok még ilyen "látogatásokra"? És ha nem vagyok otthon, betörik az ajtót és viszik az én gépemet? Járt már valaki így?



2022. okt. 6. 08:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

"És ha nem vagyok otthon, betörik az ajtót és viszik az én gépemet?"


Nem fogják.


Valószínűleg többet nem csinálnak ilyen meglepetést neked.max 1x még be kell menned a kapsra nyilatkozni arról hogy tiéd a lakás, és nincs közöd az előző tulajhoz

2022. okt. 6. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Így van, ahogy az 1-es mondja. Tanúként meg fognak hallgatni, ott elmondod, hogy mióta tied a lakás, megkérdezik hogy tudsz-e valamit az előző tulaj tartózkodási helyéről, stb. Csak ennyi.
2022. okt. 6. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem szamithatsz
2022. okt. 6. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Néhány éve volt itt egy hasonló kérdés, hasonló történettel:

https://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__ingatlan-vasarlas-ela..

2022. okt. 6. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

folyik egy eléggé hosszadalmas eljárás az illegális streamek (online kalózrádiók, tévék, film streamelő szolgáltatások) lekapcsolására a Proart, Artisjus, MAHASZ, és az NMHH közreműködésével. Volt két kör nagy szerverlefoglalás és elég lassan haladnak az elkövetők felkutatásával. És mire házkutatásra kerül a sor, gyakran eltelik 5-6-7 év, de az elévülés megszakad az újabb nyomozati cselekmények miatt, és most a vészhelyzet miatt megint jobban ráfeküdtek a dologra. Szóval _szerintem_ ez még ehhez kapcsolódhat. Átlagember csak úgy nem kerül ilyen miatt a rendőrség látóterébe. És jól írják a többiek, max egy tanúkihallgatás lesz ebből.


Amúgy teljesen normális eljárás a hajnali házkutatás, akkor mennek mikor kb biztosra vehető, hogy az illető otthon van.

2022. okt. 6. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
32%
Mi a szarért nem jelentetted ki?
2022. okt. 6. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mi is így tudtuk meg hogy az előző tulaj egy rokona be van jelentve nálunk. Utána persze kijelentettük, a rendőrség se jött többet.
2022. okt. 9. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Alap, hogy kijelentesz mindenkit a vásárlás után, pláne, hogy mostmár ügyfélkapun megoldható ingyen
2022. okt. 9. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!