Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Színházban kérik a személyi...

Színházban kérik a személyi igazolványt?

Figyelt kérdés
Egy hónapja kész van az új személyim de még nem tudtam elmenni érte.Hétfőn tudom csak átvenni,viszont ma megyünk a Nemzeti Lovas színházba.Ott kérik a személyit?mert nekem ideiglenes sincs mert nem kértem.

2022. okt. 7. 11:39
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem, miért kérnék?

A jegyet fogják csak elkérni.

Egyébként ha nincs ideiglenesed azt jelenti, hogy van vagy jogosítványod, vagy útleveled, amivel tudod igazolni magad szükség esetén (egyébként nem választás kérdése, hogy szeretnél vagy sem)

2022. okt. 7. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg, ha korhatáros a darab, mert mondjuk meztelenkednek benne, akkor elkérhetik, de mint az 1-es is írta, helyette vannak más iratok, amivel igazolni tudod magad, illetve a korod.
2022. okt. 7. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Már miért kérnék? :D

Mondd, hogy sosem voltál még színházban anélkül, hogy ezt így szó szerint kimondanád...

2022. okt. 7. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Tk. korhatárosnál sem kérhetnék el, mert igazoltatási joguk nincs. De a korhatár jelen esetben ajánlás, nem kötelező.

Más dolog bizonyos szórakozóhelyek esete, ahol bizony jog írja elő a fiatalok kizárását (pl. ahol alkoholt fogyasztanak, szerencsejátékot űznek stb.)

2022. okt. 7. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem korhatáros a darab ÉS nem bizonytalan a kinézeted, hogy betöltötted-e a korhatárt, illetve nem csinálsz botrányt, akkor nem kérik.

Olyan esetben kérhetik, ha az esemény regisztrációhoz kötött, de akkor is inkább csak különleges helyszínen, pl. tévé stúdió.

2022. okt. 7. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
#4 Valóban nincs igazoltatási joguk, de ahol a korhatár nem ajánlott, hanem kötelező (pl. alkohol-, dohányvásárlás), ott megtagadhatják a kiszolgálást, ha valaki nem igazolja magát. A 18 éves korhatár a filmeknél tudtommal kötelező, de lehet, hogy csak volt.
2022. okt. 8. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
4. Vsgyk. Ugyanezt írom. Kötelező feltüntetni a korhatárt, de kitiltani nem lehet színházból, moziból.
2022. okt. 8. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A 18 éves korhatár a mozikban nem kötelező? Amikor engem érintett (jó rég), akkor még az volt.
2022. okt. 12. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!