Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A népszámlálás kérdőív kitölté...

A népszámlálás kérdőív kitöltése kötelező?

Figyelt kérdés
Barátnőm kollégista, és kapott egy levelet amiben a népszámlálással kapcsolatos dolgok vannak (gondolom hogy hogyan kell kitöltetni). Meg mellékelve van a boríték mellé egy cetli (amit szerintem a koli igazgatója írhatott max), hogy kötelező kitölteni mert bűntetést kap aki nem teszi. Mennyi ennek a valóság alapja?
2022. okt. 7. 13:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
88%
Igen, különben megbüntetnek 200 ezer Ft-ra!
2022. okt. 7. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem, lehet helyette folyamatosan büntit fizetni.
2022. okt. 7. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
70%
Igen, kötelező,vagy fizetsz.
2022. okt. 7. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
69%
papíron van bünti a gyakorlatban meg, max pár embernek lesz, de alapból tömegek nem töltik ki és/vagy totál fals adatokkal töltik, szóval sok értelme nincs a dolognak.
2022. okt. 7. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
22%
Már csak ebből a pár válaszból is látszik mennyi ostoba hülye él ebben az országban . Nem kell ehhez népszámlálás...
2022. okt. 8. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
41%
Üdv köreinkben....
2022. okt. 8. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
82%
Kitölteni kötelező, de az, hogy milyen marhaságokat írsz be, az csak rajtad múlik.
2022. okt. 9. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
75%
Mindent elfogad, amit beírsz, de a kérdés az, hogy mikor kielemzik, akkor szólnak-e, hogy valami nem stimmel. Bár azt írták, hogy a neved is csak azért kell megadni, meg a címed, hogy ellenőrizni tudják, hogy ne töltsd ki 2x vagy többször, amúgy nem tudják melyik kérdőív pontosan kihez tartozik. Hát erre kíváncsi lennék azért.
2022. okt. 9. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

8

A KSH vezetőjével volt beszélgetés, azt mondta, hogy el kell fogadni az olyan adatokat is, amelyek kevésbé életszerűek. Hibának, félrekattintásnak veszik.

Én próbaképpen beírtam, hogy 13 éves korom óta vagyok élettársi kapcsolatban, azt pl. nem fogadta el a rendszer. A 15-öt már igen, mert az valóban előfordulhat. Ha beírsz 8 db WC-t (nem próbáltam, de utólag kiváncsi lennék rá...) azt is el kell fogadni, mert miért ne?

2022. okt. 9. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg igazad van, én nem tudtam erről a beszélgetésről. Mondjuk sokat nem tudnak azzal kezdeni, ha tényleg valóban valamit félreírsz, vagy akár direkt.
2022. okt. 9. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!