Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha rejtett számról hívogatnak,...

Ha rejtett számról hívogatnak, a rendőrségen ha feljelentést teszek zaklatásért, fognak vele foglalkozni, illetve kideríteni a számot, vagy nem?

Figyelt kérdés

Hetek óta rejtett számról hívogat valaki hetente, de most hétfőtől kezve már naponta. Nekem a telefonom automatikusan elutasítja aki nem kontakt (rejtett számot is beleértve), mégis iszonyatosan idegesít, hogy jön mindenféle értesítés nem fogadott hívásról, meg hogy ez az illető ugyanúgy hívogat annak ellenére, hogy nem veszem fel. Felvenni nem vagyok hajlandó, úgy gondolom, hogy aki elrejti a számát, az nem véletlenül teszi, írja ki a számát, ráadásul régen elég sok embernek megadtam általános-és középiskolás koromban a telefonszámomat, lehet, valamelyik régi rosszakaróm akar zaklatni. Ráadásul iPhone-om van amin le se lehet tiltani rejtett számot. A rendőrség foglalkozna ezzel, vagy csak a telefonszám csere marad megoldásnak? Ismerkedős üzenetet nem kérek!

24/N


2022. okt. 7. 17:12
 1/10 anonim ***** válasza:
48%
Cserélj számot
2022. okt. 7. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%
Talán ha felvennéd, megtudnád ki hív. Minek ehhez rendőrség? Ahelyett inkább egy pszichológust ajánlanék...
2022. okt. 7. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

#2

Talán ha kiírná a számát, felvenném. Mégis minek rejti el minden egyes alkalommal, miért akarja ennyire, hogy ne tudjam meg a számát? Nekem ne ajánlgass senkit, nem is ismersz, ha meg nem tudsz rendes választ adni, tovább lehet görgetni, nem kötelező válaszolni. A kérdést pedig azoknak tettem fel, akik tudnak érdemi választ adni.

2022. okt. 7. 17:21
 4/10 anonim ***** válasza:
92%
Nem fognak vele foglalkozni.
2022. okt. 7. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
87%
Ez még önmagában kevés ahhoz hogy érdemben nagyon foglalkozzanak vele. Fordulj a szolgáltatódhoz.
2022. okt. 7. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
62%

Ez szerintem kevés ahhoz, hogy zaklatásnak ítéljék meg - főleg, hogy rejtett még bizonyíték is kétes, hogy biztosan minden esetben ugyanaz hív-e (jó, valószínű). Most napi 1 nem fogadott hívás üzenetébe nem kell belehalni. Szóval én hagynám a francba, hátha megunja egy idő után.

Abban igazad van, hogy a rejtettet elutasítod, én is el szoktam. Ha valaki nagyon akar valamit, legyen benne annyi, hogy kiírja a számát!

2022. okt. 7. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
85%
Bank, biztosító, adóhivatal, stb... ügyfélszolgálat szokott rejtett számról hívni, hogy ne lehessen közvetlenül elérni azt az ügyintézőt, csak a központon keresztül, vagy a call centeren keresztül intézni az ügyeket. Szerintem is jobb lenne, ha felvennéd és megtudnád, mit akar, még bemutatkoznod sem kötelező.
2022. okt. 7. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Kb minden cég, hivatal rejtett számról hív, hogy ne tudd utána te hívogatni őket...


De semmi baj, legyetek csak teljesen vadalmak és nyomjátok ki az összes rejtett számot. Aztán majd jön a következő kérdés, hogy ez vagy az történt és miért nem értesítettek...

2022. okt. 9. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Azóta ismét hívott, de most beállítottam, hogy ne utasítsa el automatikusan. Felvettem, lenémítottam magam, és átmentem a másik szóbába, az illető 5 percig magával beszélgetett :D Többet már nem is hív egyáltalán.
2022. okt. 20. 17:46
 10/10 A kérdező kommentje:
*szobába
2022. okt. 20. 17:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!