Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha valaki rejtett számon...

Ha valaki rejtett számon csörget már pár hónapja és feljelentettem az milyen büntetést kap?

Figyelt kérdés
2012. júl. 6. 12:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
72%

Az, hogy rejtett számról csörget milyen bűntett? Ezért egyrészt a feljelentést sem kellene befogadnia a hatóságnak, másrészt mit sértett meg szerencsétlen? :)

Ha zaklat, akkor a zaklatásnak megfelelően járnak el vele. De ez a kérdésedből nem derült ki.

2012. júl. 6. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
84%
Mi lenne, ha egyszer felvennéd? :P
2012. júl. 6. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Szia!

Csak már unalmas, hogy egy nap 50x felhív.

Zaklatásnak mi minősül? Annak mi a bűntetése?

2012. júl. 6. 12:18
 4/14 anonim válasza:
85%

Bogarászd egy kicsit a mobilod menüjében! A legtöbb telefonon ma már van olyan opció, hogy le lehet tiltatni a rejtett számról telefonálókat.


Nekem Samsung van és a 'hívásbeállítások' között van olyan, hogy 'automatikus elutasítás'. Itt be lehet állítani konkrét számot is, de azt is, hogy az ismeretlen hívásokat blokkolja.

Ha az illető felhív, nem fog csörögni a telefonod, de azért a hívásról értesülsz. Neki állandóan foglaltat fog jelezni.


Nekem így sikerült leráznom valakit.


Ha nem lenne ilyen opció a telefonodon, akkor meg lehet kérdezni a szolgáltatót.

--------

Ez jobb, mint a feljelentés. Az szerintem nem sokat ér. Bármikor vehet másik kártyát, akár többet is és számmal is zaklathat.


Egyébként hogy jelentetted fel? Ismeretlen tettes ellen tettél bejelentést, vagy a szolgáltató kiadta az illetőt?

2012. júl. 6. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
55%

Ez már zaklatás!


Cserélj számot!


Egy darabig kapcsold ki a telefont.


Nekem egyszer volt ilyen. Beleszóltam és közöltem a kis hernyóval, hogy azért mert rejtett számról játszadozol az én listám meg a központ alapján még lenyomozhat a rendőrség.

Azóta nem hívott. De ez már régen volt.

2012. júl. 6. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Ezt próbáld ki [link]
2012. júl. 6. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
60%
Semmilyet.
2012. júl. 6. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Az nem lehet, hogy a neten megadtad valahol a számod, és egy call centerből hív mindig egy automata?
2012. júl. 6. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
82%

A call centeresek általában nem rejtett számról telefonálnak.

Többször keresetek már XY biztosítótól, közvélemény kutató cégtől... stb. és eddig mindig látható volt a hívó száma.

2012. júl. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Engem a call centeresek rejtett számról szoktak hívni.
2012. júl. 6. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!