Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mennyire normális, hogy a...

Mennyire normális, hogy a közeli parkban egy illető rendszeresen póráz és szájkosár nélkül futtatja a pitbullt?

Figyelt kérdés
"nyugi nem bánt senkit", de már 2x összeugrált és saját szememmel láttam, hogy megkerget egy másik kutyát.

2022. okt. 11. 09:21
 1/10 anonim ***** válasza:
21%

Összeugrált? Ez alapján neveletlen de barátságos.

Szabálytalan ugyan, de amíg nem agresszív a kutya, és behívható, addig szerintem nem nagy gond.

2022. okt. 11. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%
Hogy kergetett? A másik farkát behúzva rohant nyílegyenesen a gazdájához, vagy felcsapott farokkal galoppozott összevissza?
2022. okt. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
50%

Attól függ.

A mi házunk melletti park körül van kerítve, és tábla hirdeti, hogy kutyák csak az úton, pórázon, mehetnek be, minden másra ott a elválasztott kutyafuttató.

Ha nincs ilyen tábla, akkor esetleg jelezd a gazdi felé, hogy neked ez nem fér bele, mert allergiás vagy/félsz, stb..

2022. okt. 11. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
50%

#3vagyok

Mármint kérheted a gazdit, hogy hívja vissza.

Ha nincs tábla, akkor nem lehet őket kitiltani a parkból.

2022. okt. 11. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Mire kell figyelni a kormányrendelet szerint belterületen!


Szabálysértést követ el, ha valaki a felügyelete alatt álló kutyát belterületen, közterületen felügyelet nélkül szabadon bocsát vagy kóborolni hagy. Ez arra az esetre is igaz, ha a kutyusod kiássa magát, kiszökik, szóval fontos, hogy rendszeresen ellenőrizd a kerítést!


Közterületen kizárólag pórázzal szabad sétáltatni a kutyát! A póráz nélküli kutyasétáltatás törvénybe ütközik. Kivételt képeznek ez alól a kutyafuttatók – tehát olyan kijelölt helyek, ahol szabadon engedheted a kutyust.


Kizárólag olyan személy sétáltathatja a kutyát, aki képes irányítani, kezelni és féken tartani őt.


Biztosítani kell, hogy a kutya más állatot, embert harapással ne veszélyeztessen. A szájkosár használata tehát nem kötelező, de a gazdi felelőssége eldönteni, hogy szükséges-e. Ha a kutya sérülést okoz, az szintén a gazdi felelőssége.

2022. okt. 11. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

Én erre annyit tudok mondani, hogy ha nem tetszik a dolog, akkor beszélj a gazdival és ha ő meg biztosít felőle, hogy nem okoz semmi gondot a kutyi és tényleg nem okoz gondot, de téged, továbbra is zavar a dolog, akkor járj másik parkba.

Az meg, hogy megkergette a másik kutyát, játék volt. A kutyák szeretik játékosan megkergetni egymást.

2022. okt. 12. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
91%
Közterületen kötelező a póráz, kivéve a kijelölt kutyafuttatóban. Kötelező akkor is, ha a kutya barátságos, nem bánt, tündibündi, csak játszik, még soha nem bántott senkit. Ez a törvény. Pénzbüntetés jár a megszegéséért. Pont.
2022. okt. 12. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ez rendben van #7, csak csak az az érdekes, hogy ha ez olyan egetverően fontos egyeseknek, akkor a rendőrséget vajon miért nem érdekli pl?! Napközben természetesen pórázon sétáltatom a kutyámat, de este is szoktam vele sétálni, későibb órákban és olyankor elengedem. Sorra mennek el mellettem a rendőrök, mert ugye olyankor fokozott járőrözés van és egyik sem áll meg, hogy miért nem pórázon sétáltatom a kutyát!
2022. okt. 18. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Pedig ráadásul viszonylag forgalmas környéken lakom.
2022. okt. 18. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
78%
Ez elég furcsa megközelítése a dolognak. Azért, mert téged mégnem büntettek meg egy szabály megszegéséért,attól te még igenis szabályszegő vagy. De ne kerülj egyszer sem olyan helyzetbe, hogy egy hasonló gondolkodású kutyasétáltató ebe rontson rá a kutyádra, vagy rád. Akkor majd biztosan megkérdezik az arra járó rendőrök, hogy: Jó estét kívánok, póráz? Oltási könyv? Személyi? És parancsoljon, itt a csekk. Addig meg tojnak rád nagy ívben.
2022. nov. 4. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!