Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Vadász meggyilkolhatja a...

Vadász meggyilkolhatja a kutyámat, ha az erdőben póráz nélkül szájkosárban van?

Figyelt kérdés
Ha esetleg meg is hajt egy vadat, mit tud neki ártani ha szájkosárban van? Ha valamelyik orgyilkos megtenné, én nem várnám meg míg a pokoltüzében elég.
2016. márc. 16. 21:44
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Tudod, vannak olyan vadon élő állatok, amelyek elpusztulnak a stressztől, amit pl egy őket űző kutyától kapnak. A törvény szerint pedig tilos szabadon engedni kutyát erdőben. Innentől a vadász lesz a nyerő. Még akkor is, ha az ember sajnálja a kutyát és pokolba kívánja az egész tiltást.
2016. márc. 16. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
13%
És a legtöbb vadász kishitű puffogtató suttyó, aki csak a puskával a kezében érzi magát férfinak. És amikor nem lőhetnek vadra, akkor sajnos a kutyákon csattan az ostor.
2016. márc. 16. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

2.: Egyet kell veled értenem. Régebben voltam lőtéren. Egy vadász elvitte két ivadékát. Egy körülbelül 9 éves kislány arról beszélt, hogy a szenvedő nyúlnak sörétes puskával hogy lőtték szét a fejét... Na ott akkor ledöbbentem. Olyan hidegvérrel mondta a dolgokat, olyan élvezettel, hogy ha nem hallom nem hiszem el. Úgy beszélt a gyilkosságról mintha arról beszélt volna hogy kapott az iskolában egy jó jegyet. Van egy erdész ismerősöm, nemsokára megkapja az orgyilkos engedélyt. kis koromban nála voltam. Mondta hogy játszunk vadászosat. Lekapta a szekrény tetejéről a távcsöves vadászpuskát, rám fogta, és elcsettintette. Akárki is próbálja meg őket védeni, egy pszichésen egészséges réteg ilyeneket nem tolerál. Már pedig amilyen nyíltan és természetesen tették, mondták a dolgokat, ebből teljes mértékben az látszódik hogy abban a rétegben ez ott teljesen elfogadott és normális.



1.: "Tudod, vannak olyan vadon élő állatok, amelyek elpusztulnak a stressztől" Ha azok szavával élnék, azt írnám hogy tisztul az állomány. Egyébként amit írtál annak nincs értelme, nem is olyan nagyon régen még éltek farkasok. Azok talán nem kergették a vadakat? Egyébként az ember nyilván fényes nappal réten engedi el a kutyáját.

2016. márc. 16. 22:10
 4/4 Andizsuzsi ***** válasza:
48%
Kilőheti. Teljesen mindegy, hogy te hogyan viszonyult a vadászokhoz, a szabálysértési tv szerint nem lehet póráz nélkül vinni, a vadászati tv szerint pedig kilőhető, ha vadat hajt.
2016. márc. 17. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!