Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tegyek, ha egy nagytestű...

Mit tegyek, ha egy nagytestű kutyát szájkosár és póráz nélkül kiengednek közterületre, és ellenem uszítanak?

Figyelt kérdés

Társasházban lakunk (két hete költöztem ide), és a földszinti lakó a nagytestű kutyáját mindig szájkosár nélkül viszi, majd a ház előtti kis téren a pórázról is leköti, de már van, amikor hamarabb.

Egy elég nagy testű, méretes kutyáról van szó.


Okkal tartok tőle, mert a gazdi nincs túl jóba velünk, és vissza mondták nekem, hogy rám akarja uszítani a kutyáját. Nem tudom, mennyire gondolja ezt komolyan, de ma amikor mentem boltba, nagyon megugatott engem odafelé, majd amikor vissza mentem, lekötötte a pórázról, és direkt arra futtatta, amerre haza kellet volna jönnöm, végül kerülő úton mentem. De a találkozás hosszú távon elkerülhetetlen, mivel a lift mellet van a gazdi lakása, ha tényleg rám akarja uszítani, lesz rá bőven alkalma.


Sajnos a jelenlegi állapotban sokat nem tudok tenni ellene, mert nincs rá közvetlen bizonyítékom, hogy valóban rám akarja uszítani a kutyát, ha mondanám valakinek, még ő jelenthetne fel becsületsértésért.

Én soha nem bántottam azt az embert, nem sértegettem, egy rossz szót nem szóltam neki, fogalmam sincs, mi a baja velem. Valamikor rendőr volt, nem kedvelte a nagypapám, mert neki több fizetése volt, és most rajtam akar ez miatt bosszút állni. Utána lett haragos, miután megtudta, ki volt a papám. De erről aztán én tényleg nem tehetek, hogy a papa magasabb fizetést kapott, mint ő!

Sajnos valami nincs rendben ezzel a szomszéddal, főleg ha ilyenért akarja a kutyáját rám uszítani, pedig más baja nem lehet velem, én okot nem adtam rá, és nem is fogok.



Az erre vonatkozó jogszabályokat ismerem, hogy szájkosár és pórász nélkül nem szabad kivinni egy nagytestű kutyát. A társasház házirendjébe is írva van, hogy a lépcsőházban is kötelező a szájkosár, gondolom másnak is volt már baja ezzel a kutyával. Állítólag többen figyelmeztették már ezért a tulajdonost, de nem érdekli.

Én sem merek szólni, nem akarok okot adni, hogy tényleg rám uszítsa a kutyáját.


Mit tegyek? Hogyan tudom megvédeni magam ettől a kutyától? Nem szeretnék ez miatt elköltözni, mert egyébként jó helyű és fekvésű a lakás, ezt a kutyát leszámítva nagyon jól érzem itt magam.

Ha megharap tisztában vagyok a következményekkel. A kutyát elaltathatják, a tulajdonos pedig pár évre börtönbe megy. Csak erről nem a kutya tehet, ha arra tanítják, hogy emberre támadjon, illetve a gazda nem tartja be a szükséges óvintézkedéseket (minimum szájkosár). Én pedig hetekre a kórházba kerülök, ha túlélem (elég nagy testű az a kutya ahhoz, hogy akár végezzen is velem). A gazdi jár a legjobban, még akár a börtönt is megúszhatja az elmeállapotára tekintettel. Több okból írom ide ezt a kérdést. Egyfelől tanácsot szeretnék kérni, hogy mit tegyek, másfelől ha arra kerül sor, most már ezt a kérdést is bemutathatom a bíróságon, hogy szándékos volt a dolog, nem véletlen baleset.


Mivel tudom a dolgot megelőzni? Meg tudom magam védeni ettől a kutyától?

Csak olyan megoldások érdekelnek, amik törvényesek, és nem vált ki nagyobb haragot felém ebből az emberből. A kutyát sem szeretném azért büntetni, mert ilyen a gazdája. Sajnálom szegény állatot, remélem legalább ő értelmesebb lesz annál, mintsem rám támadjon.

Köszönöm a segítséget.


2011. szept. 26. 09:37
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Fel lehet a jegyzőnél jelenteni a póráz és a kosár hanyagolása miatt.

Vagy veszel egy doboz paprika sprét. Ha támad a kutya, a szeme közé egy spricc és többé nem megy még feléd sem.

2011. szept. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
100%

Paprika spray a Te barátod!

És még a gazdira is hatásos :)

2011. szept. 26. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Semmi értelme feljelenteni, úgysem fog utána pórázt és szájkosarat használni, viszont ha megteszem, csak növelem az esélyét, hogy rám uszítja.
2011. szept. 26. 09:55
 4/16 anonim ***** válasza:
2011. szept. 26. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
A jegyző szart sem ér, ha panaszt is teszel! Egy ismerős is beszólt valaki kutyája miatt, azt mondta a jegyző, hogy egy felszólítást tud kiküldeni, és ennyi. Ha pl 2 év múlva is kijár kutya az illetőnél, akkor is szóljon, s akkor tud bírságot kiszabni... No comment...
2011. szept. 26. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Én sokkolóval védeném meg magam tőle mert mire a spray-t előveszi a kutya már meg is harapta.

[link]

Az felső kisebb egy mobil telefonnál a másik pont akkora,mint egy mobil teló..

Legálisan önvédelemre használható.

Igazi megrázó élménybe lesz rész a gazdinak első sorba,,,

A kutya meg ha egyszer meg üti elég ha a hangját meg hallja visítva menekül előle!

Ja és senkinek nem baja tőle.

2011. szept. 26. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Nem lesz baja tőle***
2011. szept. 26. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Légkürt 32! :D [link] én egyszer morteint vittem és jó erős nyomás volt benne de már a hangjától megijedt.

Vagy belehet fogni Ketreccsapdával is, [link] (csak a hsz-ek alapján válaszoltam).

2011. szept. 26. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
A sokkolót nem javasolnám és tudtommal nem is engedett meg mire előveszi vagy használja addigra már rég megkapta főleg ha a bokája a cél neki, a hangos spré a legjobb előre felkészülve a veszélyre!
2011. szept. 26. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Vegyél egy kutyariasztó. A kis kütyü akkora mint egy autóstávirányító. Ha fut feléd a kutya akkor csak megnyomod a zsebedbe és menekülni fog mint egy kiskutya a fájdalomtól. Néhány ilyen nyomkodás és a kutya félni fog tetőled.
2011. szept. 26. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!