Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ki tud tagadni apám a végrende...

Ki tud tagadni apám a végrendeletéből?

Figyelt kérdés

Nem beszélünk évek óta, nem állunk közel egymáshoz. Van neki gyereke az új feleségétől. Szerintetek ok nélkül ki tud engem tagadni majd az örökségből?

Pár helyen azt írták nem tud vagy nyomós indok kell


2022. okt. 25. 10:38
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
97%
Végrendelkezhet, ez esetben az örökséged egyharmadát kapod kötelesrészként. Viszont ha még életében mindenét a másik gyereknek ajándékozza és eltelik tíz év az ajándékozás és a halála között, akkor semmit nem kapsz, hisz nem lesz miből. Vagy ha a teljes vagyonára eltartási szerződést köt valakivel. Ezek jutottak eszembe, lehet, valaki tud mást is.
2022. okt. 25. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
82%

1.

A köteles részért nem lehet perelni, ha nincs végrendelet amiben kizárják?

2022. okt. 25. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
15%
Ki tud ezért van a végrendelet !
2022. okt. 25. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
92%
nyomós indok kell hozzá,pl. hogy meg akartad ölni, ilyesmi. A kapcsolattartás hiánya nem elégséges indok a kitagadáshoz. De mint fentebb írták, vannak módszerek rá, hogy kisemmizzen téged, nem kell hozzá végrendelet. A kötelesrész meg azúj szabályozás szerint olyan kevés lett, hogy egyszerűen kár perre menni érte.
2022. okt. 25. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
94%
Mivel az 5 már leírta, így nekem nem kell. De pontosan! Honnan tudod, hogy apucival miért nem beszél? Elég gyakori, hogy apuci lelép és új fészekalját rak és az előző gyerekeit meg le..arja magasról, gyerektartást is kijátsza, hogy ne kelljen azt a minimumot sem fizetnie stb. Olyankor nem hisztikéztek, de ha a gyerek tartja a markát jogosan egyből sz.mét, vagy nem hajlandó az ilyenről gondoskodni, egyből: "de hiszen akkor is az apád, akár milyen is hüp- hüp"...
2022. okt. 25. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim válasza:
33%
#3: Neked aztán fáj a proliság, mi?
2022. okt. 25. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
13%

#5

Nem, a hármas azért lett lepontozva, mert sokaknak fáj az igazság. A rosszindulatú, alpári tahó paraszt pedig te magad vagy.

Ha egy gyerek nem tartja a kapcsolatot a szülőjével, akkor meg ne akarjon tőle egy fillért se örökségül. Az örökség az meg nem jár b+, hanem vagy van, vagy nincs. És jelenleg nincs. A szülő meg könnyen megoldhatja, hogy ne is legyen, pl. ajándékozással, végrendelettel vagy eltartási szerződéssel.

2022. okt. 25. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
67%
10. Továbbra sem tudod, hogy miért nem tartják a kapcsolatot. Lehet apuci miatt, lehet, mint a legtöbb esetben az nem kért a gyerekből.
2022. okt. 25. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
78%

#10

Jaj, ezt annyira bírom, amikor az ilyen suttyók a "fáj az igazság" mantrát tudják felböfögni. Igazság, mert azt mondtad bmeg? Aha. Ügyes vagy. Hol állítottam én olyat, hogy megkérdőjelezhetetlen kinyilatkoztatás, amit írtam? Felvetettem egy másik opciót, mielőtt a hozzád hasonló primitív véglények elkezdtek volna üvöltözni, de gondolom magadra ismertél, ezért óbégatsz ennyire. Ugye Fidesz-szavazó is vagy?


A kapcsolattartás elmaradásában a szülő felelőssége is felmerül. De jár az örökség, akármennyire is fáj az ilyen gyökereknek mint te és minden végrendeletet meg lehet támadni, úgyhogy nehogy azt hidd, hogy te mekkora rafkós vagy, mert érnek még meglepetések az életben.

2022. okt. 25. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
93%
Nem, de kizárhat, ami azt jelenti, hogy csak a köteles részt kapod.
2022. okt. 25. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!