Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha idézést kapok, hogy tanúkén...

Ha idézést kapok, hogy tanúként jelenjek meg egy tárgyaláson, akkor meg is hallgatnak, vagy az már nem biztos, csak ott kell lennem?

Figyelt kérdés
2010. szept. 28. 12:55
 1/3 anonim válasza:

Én kétszer kaptam idézést tanuként életemben.

Attol függ hova hivnak,ha rendőrség ,pénzügyőrség...stb akkor igen kihallgatnak.(engem is)

Ha birósági tárgyalásra akkor nem biztos,legalábbis nálunk ugy volt hogy a vádlott bevallott mindent ugyogy ránk tanukra már nem volt szükség.

2010. szept. 28. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
De ha nem jelensz meg, és nem mented ki magad (betegség miatt), akkor elő is állíthatnak, és az még pénzbe is kerül.
2010. szept. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Főszabályként meghallgatnak. Ha mégsem, annak nyomós oka van, pl. elhúzódik a tárgyalás, nem tud aznap kihallgatni a bíró, nem jelenik meg a tárgyaláson a vádlott, akinek a jelenléte szükséges a meghallgatásodhoz, stb.
2010. szept. 29. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!