Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valaki akár csak egy...

Ha valaki akár csak egy csokit lopott valaha, azt már tényleg nem tekintik szavahihetőnek egy amerikai tárgyaláson?

Figyelt kérdés

Egy igen értelmesnek tűnő úriembertől hallottam ezt, szerinte: "Ha egy embert tanúként kihallgatnak egy tárgyaláson amerikában, akármit is mond, az "ellenfél" ügyvédének csak anniy a dolga, hogy ha ez az ember akár csak 14 évesen lopott egy csokit a sarki boltból, ezt a dokumentumot bemutatja és a fickó szavahihetősége 0 lesz."


Számomra azért ez kissé meredeken hangzott, mert büntetett előélet az egy dolog, de nem tartottam (tartom) túl hihetőnek, hogy bármilyen kis minimál dolog miatt már az ember elveszti a hitelét egy bíróságon az USA-ban.


Ha valaki ki tudna igazítani ebben az ügyben azt megköszönném!

(Szakértők (jogászok) véleményének nagyon örülnék)


2011. okt. 18. 13:38
 1/1 MDaniel98 ***** válasza:
Ez nekem inkább ilyen amerikai jogászsorozatokból kiemelt példa, gyanítom a valóság azért nem teljesen fedi a valóságot ebben a tekintetben.
2022. jún. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!