Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valaki akár csak egy...

Ha valaki akár csak egy csokit lopott valaha, azt már tényleg nem tekintik szavahihetőnek egy amerikai tárgyaláson?

Figyelt kérdés

Egy igen értelmesnek tűnő úriembertől hallottam ezt, szerinte: "Ha egy embert tanúként kihallgatnak egy tárgyaláson Amerikában(USA), akármit is mond, az "ellenfél" ügyvédének csak annyi a dolga, hogy ha ez az ember akár csak 14 évesen lopott egy csokit a sarki boltból, az erről készült aktát bemutatja és a fickó szavahihetősége 0 lesz."


Számomra azért ez kissé meredeken hangzott, mert büntetett előélet az egy dolog, de nem tartottam (tartom) reálisnak, hogy bármilyen kis minimál dolog miatt már az ember elveszti a hitelét egy bíróságon az USA-ban.

Szóval személy szerint én nem hiszem, hogy ez létezik, de elképzelhető végülis, hogy van ilyen...


Ha valaki ki tudna igazítani ebben az ügyben azt megköszönném!

(Szakértők (jogászok) véleményének nagyon örülnék)


2011. okt. 20. 20:52
 1/3 anonim ***** válasza:
de
2011. okt. 20. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem a szavahihetőségét akkor veszíti el, ha előzetesen (pl. egy keresztkérdésre adott válaszában) hazudik a lopással kapcsolatban (letagadja), és "rajtakapják".


Ha nyíltan bevállalja, akkor szerintem a szavahihetősége megmarad.

2011. okt. 20. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Jol irta az elozo.

Amugy nagyon szigoruan bannak a bolti lopasokkal. Ha kiskoru az illeto ha nem.

Rajtakapas eseten kihivjak a rendorseget, azok meg mint mindig, bilincsbe verik az illetot. Meg akkor is ha terhes kismamarol, vagy kedves idos nenikerol van szo. Nem vallaljak a kockazatot, hogy valaki a hatso ulesen kattan be, ezert valogatas nelkul mindenkit megbilincselnek, akit a rendorautoba ultetnek.

Ha az uzlet nem vonja vissza a vadat (egy csokinal meg lehet, de egy nagyobb erteku arunal mar ritkabban) akkor az egyennek priusza lesz, amit kesobb az ugyvedek felkutatnak, de ettol meg nem lesz szavahihetetlen egy targyalas soran az ember.

2011. nov. 15. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!