Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Bajba kerülhetek mint albérlő...

Bajba kerülhetek mint albérlő a népszámlálás miatt?? Rendőrt hívhat rám??!

Figyelt kérdés

Egy lakásban lakok mint albérlő és online kitöltöttem a rám vonatkozó kérdéseket a népszámlálásról arra a címre ahova be vagyok jelentve. Ennek a lakásnak a tulajáról nem írom le a véleményem, de utálom mint a sz@rt. A bérleti díjat csak kp-ban adhatom át, számlát nem ad, nem utalhatok mert annak nyoma van. A rezsit se számlák után fizetem és nem is fix havonta, hanem mindig kiszámolja az óraállásokból mennyi ment el és azt szorozza fel valamivel és azt fizetem ki. Szóval az egész számomra érthetetlen, illegális és suttyó, de muszáj itt laknom még pár évig suli miatt.


Megkért hogyha jön a nélszámláló biztos akkor ne engedjem be, kerüljem el, de ha mégis beszélnék vele hazudjak valamit hogy nem ismerem a tulajt (????) vagy nem tudom mi a neve (???). Mert ő nem jelentette be hogy van ez az ingatlana.


Ma vártam valakit és csöngettek, de szerencsémre pont a biztos volt és mondtam neki hogy csak albérlő vagyok itt és most nem alkalmas. Azt mondta pár nap múlva visszajön, mondtam hogy jó. Elment.


Na most az van hogy nem mondhatom meg hogy ki a tulajdonos, szerintem pont véletlenül nem leszek itthon amikor jön. De meddig kerülgethetem? Rohadtul elegem van hogy a tulaj f@szságai miatt is nekem kell hazudni és bajba kerülhetek.. De bajba tudok kerülni?? Ha sokadszorra nem veszem fel a kapucsengőt, elkerülöm a biztos akkor egy idő után feladja? Vagy rám hívhatja a rendőrséget?? Börtönbe nem akarok menni.



2022. nov. 1. 16:58
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
56%
Nem.Ma kb. tíz kérdést néztem meg. Mindegyikben volt trágárság. Miért kell ilyennek lenni?
2022. nov. 1. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
68%
Ha nem megy be adat az adott ingatlanról, majd utána néznek, ki a hivatalos tulaja és annak megy a szép kis bünti. 200 ezerről indul.
2022. nov. 1. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
87%

A népszámlálás névtelen (de be kell azonosítani magad néhány alapadattal, hogy ellenőrizzék, kitöltötted-e), nem szabadna semmilyen következménynek származnia belőle. A kérdőívben megadott adatokat ezután nem tudják semmivel összekötni, abból csak statisztikai adatot állítanak elő. Így nem lehet következménye annak sem, ha te bérlőként írod be magad, mert a neved nem kerül az adott lakcím mellé.

Viszont téged fognak megbüntetni (200 ezer forint), ha megtagadod vagy szándékosan kihúzod magad a kitöltés alól.

Ez a terved? Évekig rettegni fogsz hogy vajon mikor tesznek lapátra, mert 'illegálisan' vagy ott?


Töltöttem ki albérlőnek kérdőívet, egy olyan kérdés van ami releváns (milyen jogcímen vagy ott az ingatlanban), semmi több. Nem kérdezik meg hogy kinél, mikortól, miért, meddig, mennyiért.

2022. nov. 1. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
56%
Én azt nem értem, hogyha utálod a főbérlőt, utálsz ott lakni, minden bajod van, akkor mi a pék faxáért vagy ott? Az egész faluban nincs más albérlet? Mazochista vagy?
2022. nov. 1. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
18%
Ennek a kérdésnek nem marad nyoma szted?
2022. nov. 1. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
35%
Ne mondjál semmit. Ha azt mondod hogy te laksz ott nem a tulaj, akkor lesz baj. Találj ki valamit pl te vagy a tulajdonos meleg szeretője és most épp elutazott és te nem laksz itt csak housesittingelsz nehogy kiszáradjon a vadkenderültetvény az erkélyen.
2022. nov. 1. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell megadnod a tulaj nevét, csak a sajátodat. Ez biztos.
2022. nov. 1. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat. Akkor nem lehet semmi baj ha jön és nem mondom meg kié a lakás? Akkor milyen kérdésre kell válaszolnom kötelezően? Az hogy milyen jogcímen vagyok itt arra mit kell mondani? Nincs ide bejelentve a lakcímem, van bérleti szerződésem. Akkor is válaszolnom kell ha megcsináltam online?
2022. nov. 1. 18:08
 9/38 anonim ***** válasza:
13%
De mi a rákért megy ki a számlálóbiztos, ha ki lett töltve online a népszavazás a címre megadott azonosítóval? Ez így veszett nagy gagyi.
2022. nov. 1. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
22%

Hogy csináltad meg online? 2 hete lejárt a határidő, már csak személyesen lehet. Ha valóban kitöltötted online akkor nem értem az egész kérdést, mitől félsz. Becsenget, megmondod hogy már ki lett töltve, és ha mégsem került be a rendszerbe, akkor kérni fogja a visszaigazoló kódot (ezt lehetőleg volt annyi eszed, hogy elmentetted). Beírja magának, és megy tovább.

Ha nem tudod a kódot és a KSH-nál nincs beregisztrálva valamiért az online kitöltés, akkor viszont kitöltöd.


A kérdés, hogy milyen jogcímen vagy ott: tulajdonos, bérlő, stb. Bérlő vagy, ezt mondod. Semmi mást nem kérdeznek ezzel kapcsolatban.

2022. nov. 1. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!